Latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis otrdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Tampabejas "Lightning" pārbaudes spēlē atvairīja 21 pretinieku metienu, bet ar rezultatīvu piespēli Floridas "Panthers" vienīgajā vārtu guvumā izcēlās latviešu uzbrucējs Rihards Bukarts.

"Lightning" hokejisti pārbaudes spēlē ar 2:3 (0:1, 0:2, 2:0) piekāpās Karolīnas "Hurricanes" komandai.

"Lightning" treneri lēma, ka vārtsargi spēles laiku dalīs uz pusēm. Gudļevskis 31 minūtes laikā atvairīja 21 no 23 pretinieku metieniem. Otrajā spēles daļā vārtos stājās Adams Vilkokss, kurš tika galā ar 14 no 15 metieniem.

Citā pārbaudes spēlē izcēlās latviešu uzbrucējs Rihards Bukarts, kurš bija rezultatīvs Floridas "Panthers" zaudējumā Nešvilas "Predators" – 1:2 (0:2, 1:0, 0:0).

Spēles 38. minūtē Bukarts uzmeta pa pretinieku vārtiem, un ripa atlēca pie Pola Tompsona, kurš raidīja ripu vārtos. Šajā epizodē latviešu uzbrucējs ar piespēli nopelnīja savu pirmo rezultativitātes punktu "Panthers" rindās. Kopumā Bukarts nospēlēja 12:24 minūtes, un iekrāja neitrālu lietderības koeficentu.

Tikmēr Zemgus Girgensons un Bufalo "Sabres" ar 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Otavas "Senators".

Girgensonam šī nebija pārāk veiksmīga spēle, jo viņam šajā mačā bija sliktākais lietderības koeficents komandā (-2). Uz laukuma latvietis pavadīja 21:29 minūtes, izdarīja vienu metienu pa vārtiem un veica vienu spēka paņēmienu.