Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālsērijas pirmajā mačā ceturtdien pašreizējās valsts čempiones "Cēsis" savā laukumā uzvarēja "TTT Rīga" komandu - spēle noslēdzās ar rezultātu 82:51 (22:8, 21:18, 18:11, 21:14), liecina Latvijas Basketbola savienības informācija.

"Cēsu" komandas rindās rezultatīvākās ar 20 punktiem bija Kristīne Silarāja un serbiete Inesa Ajanoviča, bet 13 punkti Andas Eibeles kontā. Savukārt "TTT Rīga" labā 12 punktus guva Dita Rozenberga.

Cēsu sastāvā ar veselību nesaistītu problēmu dēļ otro spēli pēc kārtas izlaida amerikāņu uzbrucēja Kīša Hemptone, kuras atgriešanās sastāvā iespējama svētdien. Viņas vietā laukumā starta piecniekā devās Ieva Vītola, kura arī guva pirmos četrus punktus.

Pirmajās minūtēs Cēsis spieda uz groza apakšu, uzbrukumu noslēgumos izvirzot Ajanoviču. Metienos no spēles viņai veicās ar mainīgām sekmēm, toties izprovocētie pārkāpumi tika pārvērsti precīzos soda metienos. TTT labā pirmos punktus pēc Ajanovičas apspēlēšanas guva Rozenberga, taču nākamajās četrās minūtes komandai metienos neveicās. Cēsu pārsvars sasniedza desmit punktus – 13:3. Pirmajā ceturtdaļā TTT iemeta tikai 2 no 15 mēģinājumiem, kamēr Cēsis realizēja 11 no 12 soda metieniem – 22:8.

Viens Krastiņas un divi Laksas tālmetieni divu minūšu laikā uzlaboja TTT situāciju – 27:17. Sekmes nostiprināt neizdevās, jo divi Silarājas reidi no kreisā stūra un viens tālmetiens iedzina rīdzinieces lielākos mīnusos – 34:17. Puslaika vidū Aigara Neripa komanda atguvās. Lagzdiņa apspēlēja Ajanoviču, Rozenberga izlauzās cauri Liepkalnei un Ajanovičai, otro trīspunktnieku iemeta Krastiņa – 34:24. Divdesmitminūtes galotnē kārtējais izrāviens izdevās Cēsīm – 43:26.

Spēle atsākās straujā tempā, komandām apmainoties ar daudziem neprecīziem metieniem. Neveiksmju sēriju pirmās pārtrauca Cēsis, uzbrucējai Zanei Jākobsonei trāpot svarīgu trīspunktu metienu – 48:28. Turpinājumā atkārtojās pirmās ceturtdaļas scenārijs, mājiniecēm ejot kārtējā atrāvienā, kamēr TTT neveicās pat metienos no brīvām pozīcijām. Divdesmit astotajā minūtē Cēsis sasniedza lielāko pārsvaru – 59:33. Ceturtās ceturtdaļas vidū treneri spēlē vairāk iesaistīja rezervistes, signalizējot, ka jautājums par pirmās spēles uzvarētāju atrisināts. Galotnē teicami turpināja spēlēt Kristīne Silarāja, mājinieču pārsvaram pārsniedzot 30 punktus.

Šīs sērijas nākamā spēle notiks svētdien Rīgā. Sērija ritēs līdz vienas komandas trīs uzvarām.