VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) finālsēriju pirmdien ar uzvaru sāka Krievijas spēcīgākā komanda Maskavas CSKA, kas ar rezultātu 72:65 (21:14, 18:19, 17:19, 16:13) pieveica citu šīs valsts komandu Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ".

Kaut CSKA komanda vadībā bija visas 40 minūtes, cīņas gaitā mājinieki tā arī neieguva vairāk par 13 punktiem lielu pārsvaru, tomēr tas neliedza cīņu novest līdz uzvarai.

Uzvarētājiem pa 15 punktiem guva Ārons Džeksons un Andrejs Voroncevičs, bet 14 punktus pievienoja Nenads Krstičs.

Tikmēr "Lokomotiv-Kubaņ" rindās ar 13 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Mants Kalnietis.

Sērijā līdz trim uzvarām CSKA, kas savā laukumā uzņems arī nākamo maču, izvirzījās vadībā ar rezultātu 1-0.

Kā ziņots, pusfināla sērijās CSKA tikai ar 3-2 pieveica Maskavas apgabala "Himki" komandu, bet "Lokomotiv-Kubaņ" ar 3-1 pārspēja Kauņas "Žalgiri".

Latvijas čempionvienība "VEF Rīga" sasniedza līgas ceturtdaļfinālu, kurā nespēja izrādīt cienīgu pretestību "Himki" vienībai.