Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ar uzvaru iesākuši Šveicē notiekošo Eiropas čempionātu, D grupas pirmajā mačā pārspējot norvēģus Iveru Andreasu Horremu/Geiru Eithūnu, savukārt Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža savā pirmajā mačā piedzīvoja zaudējumu.

Norvēģus, kas izlikti ar 29. numuru, Samoilovs/Šmēdiņš (4.) pieveica triju setu spēlē ar rezultātu 2-1 (21:16, 20:22, 15:12). Mačs ilga 48 minūtes.

Vēl D grupā Latvijas sportistus gaida tikšanās ar brāļiem Mateo un Paolo Ingrosso no Itālijas un turkiem Volkanu Gegtepi/Muratu Giginoglu. Šā pāra savstarpējā spēlē trešdien ar 2-1 (19:21, 21:13, 15:9) uzvarēja itāļi.

Savā pirmajā spēlē B grupā Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža, kuri izlikti ar 18. numuru, ar 1-2 (17:21, 21:16, 14:16) piekāpās frncūžiem Jusefam Krū/Eduāram Roulandsonam (15).

Kā zināms, pērn Samoilovs/Šmēdiņš triumfēja Eiropas čempionātā.