Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis otrdien izcīnīja savu pirmo uzvaru 2016. gadā profesionālo turnīru pamatsacensībās, iekļūstot Monpeljē 250 punktu sacensību otrajā kārtā.

Gulbis pirmās kārtas spēlē viegli ar 6-4, 6-3 pieveica mājinieku Kentēnu Alīsu, kurš pasaules rangā ir 171. vietā. Latvijas tenisists pēc "Australian Open" pasaules rangā noslīdējis uz 82. vietu.

Pēc līdzīgā cīņā aizvadītas lielākas daļas pirmā seta, Gulbis desmitajā geimā izmantoja pretinieka "uzdāvināto" iespēju, lauza Alīsa servi un līdz ar to uzvarēja arī visā setā ar 6-4. Otrā seta sākumā Gulbis uzvarēja pretinieka serves geimā, izvirzoties vadībā ar 3-0. Šo pārsvaru Gulbis nosargāja līdz seta izskaņai, droši uzvarot visā mačā.

Gulbis 2016. gadu iesāka ar zaudējumiem Brisbenas un Sidnejas turnīru kvalifikācijā, bet tad piedzīvoja zaudējumu arī Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā.