Latvijas dambretiste Zoja Golubeva svētdien izcīnīja sudrabu Pekinā notiekošo pasaules prāta sporta spēļu blica ātrspēles sacensībās.

Divas dienas ilgušajās sacensībās Golubeva uzvarēja septiņās no 11 cīņām un tika pie 17 punktiem, par diviem punktiem atpaliekot no krievietes Matrenas Nogovicinas.

Vēl viena Latvijas sportiste Zane Magone ar deviņiem punktiem palika astotajā vietā 12 sportistu konkurencē.

Tikmēr vīriem Guntis Valneris ar 14 punktiem 15 cīņās ieņēma 11.vietu starp 16 dalībniekiem.

Kā zināms, pirms tam tika sadalīti medaļu komplekti ātrspēles sacensībās simtlauciņu dambretē, dāmām Golubevai izcīnīt zeltu, bet Valnerim ieņemot trešo vietu starp kungiem.

Kā pastāstīja asociācijas "Domāšanas attīstība" pārstāvis Pēteris Freidenfelds, ātrspēlē šajās sacensībās viena partija ilga 20 minūtes un par katru izdarīto gājienu sportists saņēma vēl papildu 10 sekundes. Vidēji viena simtlauciņu dambretes partija ilgst 65 gājienus.

Blica ātrspēlē viena partija ilga vien trīs minūtes ar vēl divām papildu sekundēm par katru gājienu, bet pirmdien un otrdien notiks arī sacensības simtlauciņu superblicā, kurā viena partija ilgs piecas minūtes ar papildu divām sekundēm par gājienu.

Trīs dambretisti ir vienīgie Latvijas pārstāvji Pekinā notiekošajās pasaules prāta sporta spēlēs.