Latvijas pārstāvis Jānis Šaltāns otrdien Ķīnā notiekošās jaunatnes Olimpiādes peldēšanas sacensībās otrdien vispirms sasniedza pusfinālu divās distancēs, bet finālā izcīnīja 9. un 10. vietu.

50 metru distancē uz muguras kvalifikācijā Šaltāns finišēja pēc 26,03 sekundēm, sasniedzot piekto labāko rezultātu starp visiem sportistiem. No labāko laiku uzrādījušā rumāņa Roberta Andreja Glintas viņš atpalika par 0,40 sekundēm. Pusfinālā šai distancē Latvijas sportists ierindojās 9.vietā, neiekļūstot finālā.

50 metru brīvā stila distancē atlases sacensībās Šaltāns ar rezultātu 23,22 sekundes uzrādīja 11. labāko rezultātu. Šajā distancē viņš ātrākajam sportistam Mateušam Paulu de Santanam no Brazīlijas zaudēja 0,67 sekundes. Pusfinālā Latvijas sportists sasniedza personisko rekordu - 23,24 sekundes - taču ierindojās 10.vietā un finālā neiekļuva.

Tikmēr Latvijas sportiste Dana Kolidzeja 100 metru distanci brasā otrdien nopeldēja minūtē un 13,79 sekundēs, uzrādot 22.rezultātu un nekvalificējoties pusfinālam.

Pasaules jaunatnes Olimpiādē, kas līdz 28.augustam risināsies Ķīnas pilsētā Naņdzjinā, Latviju pārstāvēs 13 sportisti astoņos sporta veidos.

Pirmajā pasaules jaunatnes Olimpiādē, kas pirms četriem gadiem risinājās Singapūrā, Latvijai 11 sportisti atnesa vienu medaļu - šķēpa mešanā sudrabu izcīnīja Intars Išejevs.