Latvijas galda tenisisti ar uzvaru pār Lietuvu trešdien iesāka Portugālē notiekošo Eiropas komandu čempionātu.

Izaicinājuma divīzijas E apakšgrupas pirmajā mačā Latvijas izlase tika pie panākuma ar rezultātu 3-0. Savā mačā pārliecinošu uzvaru trijos setos izcīnīja Latvijas komandas līderis Matīss Burģis, bet pēc tam pie panākumiem tika arī Sandijs Vasiļjevs un Oļegs Kartuzovs.

Apakšgrupu sacensību turpinājumā Latvija ceturtdien tiksies ar Dāniju un Ukrainu, bet pēc tam tiks aizvadītas cīņas par vietām. Otrajā šīs grupas pirmās kārtas mačā Dānija ar 3-0 pieveica Ukrainu.

Eiropas komandu čempionāta Izaicinājuma divīzijā 16 komandas cīnās par 17.-31.vietu Eiropā. Labākā Izaicinājuma divīzijas komanda iegūs divas ceļazīmes uz nākamajā gadā Baku gaidāmo pirmo Eiropas spēļu individuālajām sacensībām.

Pērn Latvijas vīriešu galda tenisa izlase Eiropas čempionāta komandu sacensībās ieņēma 32.vietu, bet sekojošajās individuālajās sacensībās Londonas olimpisko spēļu dalībnieks Burģis zaudēja 1/32 finālā.