Latvijas svarcēlājs Vadims Koževņikovs piektdien ieņēma 15.vietu Gruzijā notiekošajā Eiropas čempionātā svara kategorijā līdz 94 kilogramiem.

Aizvadītajās sacensībās Koževņikovs raušanā pacēla 145 kilogramus, bet grūšanā tika galā ar 180 kilogramiem, kas summā deva 325 kilogramus.

Par Eiropas čempionu ar 399 kilogramiem (178+221) kļuva Krieviju pārstāvošais Ketags Kugajevs.

Kā ziņots, cits Latvijas svarcēlājs Ulvis Bērzons svētdien ieņēma desmito vietu Eiropas čempionātā svara kategorijā līdz 69 kilogramiem. Sportists raušanā pacēla 125 kilogramus, bet grūšanā tika galā ar 155 kilogramiem, kas summā deva 280 kilogramus.

Eiropas čempionātā, kas ilgs līdz šīs nedēļas beigām, Latviju kopā pārstāvēs trīs sportisti. Sestdien kategorijā līdz 105 kilogramiem startēs Latvijas lielākā cerība Artūrs Plēsnieks.

Pērn Plēsnieks guva ceturto vietu Eiropas čempionātā, bet vēl gadu pirms tam, kad par dopinga lietošanu diskvalifikāciju saņēma gruzīnu sportists Dāvids Gogija, latvietim tika piešķirta bronza.

Tāpat pērn Plēsnieks triumfēja Eiropas čempionātā U-23 vecuma grupā, bet pasaules meistarsacīkstēs pieaugušajiem palika desmitais.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā Latvijas sportisti Rebeka Koha un Ritvars Suharevs guva sudraba godalgas pasaules jaunatnes čempionātā.