Latvijas armvrestlinga izlase nupat notikušajā Eiropas čempionātā izcīnījusi piecas medaļas, diviem sportistiem kļūstot par Eiropas vicečempioniem, informē Latvijas Armvrestlinga federācija.

Visaugstākie sasniegumi šajā turnīrā bija vairākkārtējiem Eiropas un pasaules čempionātu medaļniekiem Žannai Čingulei un Raimondam Antanovičam.

Čingule izcīnīja sudraba medaļu svara kategorijā 80+ dāmām, savukārt Raimondam Antanovičam – otrā vieta svara kategorijā līdz 90 kg kungiem. Savukārt pie divām bronzas medaļām tika komandas sportiste Sandra Zālīte kategorijā līdz 80 kg dāmām. Bronzas godalga arī Latvijas izlases vienīgajam veterānam šajās sacensībās Mārim Kalējam. Viņš veterānu sacensībās izcīnīja 6. vietu ar kreiso roku, bet ar labo roku ierindojās 3. vietā Masters -100 kg kategorijā.

Augstus sasniegumus Latvijas sportisti uzrādīja visa čempionāta laikā – gan pirmajās divās dienās, kad startēja veterāni un juniori, gan nākamās divās sacensību dienās, kad uz starta izgāja seniori jeb "Open" grupa līdz 40 gadiem. Šajās cīņās ar kreiso roku Žannai Čingulei ir 4. vieta, 4. vieta arī Raimondam Antonovičam, bet Sandra Zālīte izcīnīja vienu no divām bronzas godalgām. Noslēdzoša sacensību diena Latvijas izlasei atnesa trīs medaļas – Žannai Čingulei, Raimondam Antonovičam un Sandrai Zālītei.

2015. gada Eiropas čempionāts armvrestlingā notika Sofijā, Bulgārijā. Tajās Latviju pārstāvēja pieci sportisti. Tagad Latvijas izlase jau sākusi gatavoties pasaules čempionātam, kas septembra beigās notiks Malaizijā.