Spraigā cīņā par Latvijas čempioniem šaha ātrspēlē Mežezerā notikušajā turnīrā ir kļuvuši Arturs Neikšāns un Laura Rogule, informē Latvijas Šaha federācija.

Latvijas čempionātā ātrspēlē (trīs minūtes plus 2 sekundes) piedalījās 41 dalībnieks, arī trīs daiļā dzimuma pārstāves.

13 kārtu turnīrs ar balvu fondu 700 eiro, no kuriem 130 tika uzvarētājam, izvērtās visai spraigs, un finišā pirmie četri dalībnieki ieguva pa 10 punktiem. Neskatoties uz zaudējumu pēdējā kārtā 2016. gada Latvijas klasiskā šaha čempionam Vladimiram Svešņikovam, par blica čempionu kļuva Arturs Neikšāns. Aiz viņa palika Laura Rogule, kurai tika tituls sieviešu kategorijā, Sergejs Kļimakovs un Normunds Miezis.

Par uzvaru Latvijas čempionātā Laura Rogule savu blica reitingu pacēla par 38,6 punktiem, kas Latvijas lielmeistarei pasaules sieviešu ātrspēles rangā ļauj pakāpties no augstās 25. vietas uz 17. pozīciju.

Dāmu konkurencē otro vietu ieņēma Latvijas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, trešo – Elizabete Limanovska. U-18 jauniešu konkurencē uzvarēja Oļegs Petrovskis, U-16 – Iļja Semjonovs, seniora balva tika Ivaram Smilgam.