Latvijas valstsvienība svētdien piedzīvoja smagu zaudējumu pasaules hokeja čempionāta augstākās divīzijas C apakšgrupas spēlē, ar 1:6 zaudējot Kanādai. Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva Sergejs Čubars.
Šķiet, ka tik smagu sakāvi negaidīja neviens. Vēl otrā perioda vidū Latvijas izlasei pie nelabvēlīgā rezultāta 1:3 radās labas cerības panākt lūzumu. Vairākuma izspēlē Latvijas izlase sekmīgi iesaistījās uzbrukumos, turklāt izdarīja vairākus ļoti bīstamus, taču neprecīzus metienus.

Spēli abas komandas sāka ļoti enerģiski, tomēr pirmie vārtus guva kanādieši. Spēles trešās minūtes sākumā Dens Hītlijs pēc Stīvena Rainprehta piespēles atklāja rezultātu, lieliski izmantojot vairākuma izspēli.

Pēc aktīvas spēles aizsardzībā un uzbrukumā veiksme uzsmaidīja arī Latvijas izlasei. Veiksmīgi uzbrukumu iesāka Leonīds Tambijevs, kurš ripu piespēlēja Aleksandram Semjonovam, kurš savukārt izdarīja spēcīgu metienu no tālienes. Kanādas izlases vārtsarga Longo atvairīto ripu vārtu priekšā uztvēra Sergejs Čubars, kurš lielajā burzmā raidīja ripu pāri vārtsarga plecam vārtu tīklā - 1:1.

Ar vieglu nopūtu tika piedoti Artūram Irbem zaudētie otrie vārti. Korijs Kross, apslidojis Latvijas izlases vārtus, viegli paslidināja ripu starp Irbes kājsargiem, izvirzot Kanādu vadībā jau ar 2:1.

Otrajā periodā cīņa ritēja ļoti līdzīgi, un pārsvars ik pa brīdiem piederēja katrai no komandām. Perioda 12.minūtē Korijs Kross izdarīja vieglu metienu Irbes sargāto vārtu virzienā, kur viņa mestās ripas virzienu mazliet pielaboja Dens Hītlijs, tādējādi gūstot savus otros vārtus spēlē - 3:1 Kanādas izlases labā.

Mirkli vēlāk noraidījumu saņēma Kriss Kolanoss, un šajās divās minūtēs Latvijas izlase veica enerģisku ofensīvu. Izdarīja vairākus spēcīgus un bīstamus metienus, tomēr pārspēt Longo neizdevās.

Lai gan pirms pēdējā perioda rezultāts bija 3:1 kanādiešu labā, vēl netika zaudētas cerības izcīnīt vismaz neizšķirtu. Diemžēl iznāca otrādi, un Irbe no saviem vārtiem vilka ripu laukā vēl trīs reizes. Turklāt vēl divas reizes ripa ieslīdēja vārtos caur Irbes kājsargiem.

Vispirms perioda 6.minūtē precīzs bija Maiks Komrijs. Savukārt perioda 15.minūtē ripa vēl divas reizes lidoja Latvijas izlases vārtos, turklāt ar 28 sekunžu intervālu. Precīzi bija Daniels Brīrs un Maiks Komrijs.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās atzina Leonīdu Tambijevu, bet kanādiešu sastāvā labākais bija Dens Hītlijs, kurš šajā sacensībā guva divus vārtus un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli.

Latvija - Kanāda 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)

Vārtu guvēji: Dens Hītlijs (Stīvens Rainprehts) - 0:1 (2:25, vair.), Sergejs Čubars (Oļegs Sorokins, Leonīds Tambijevs) - 1:1 (12:14), Korijs Kross (Šons Horkrofs) - 1:2 (16:50), Dens Hītlijs (Korijs Kross, Metjū Dandenī) - 1:3 (31:46), Maiks Komrijs (Ensons Kārters, Stīvs Steijoss) - 1:4 (45:42), Daniels Brīrs (Dens Hītlijs, Patriks Marlo) - 1:5 (52:14), Maiks Komrijs (Raiens Smits) - 1:6 (52:42).

Metienu attiecība: 20:31.

Soda minūtes: 2:8.

Labākie spēlētāji: Leonīds Tambijevs - Dens Hītlijs.