Norvēģijas sieviešu komanda trešdien izcīnīja uzvaru Pasaules kausa izcīņas piektā posma 4x6 kilometru stafetes sacensībās.

Norvēģiju pārstāvēja Hilde Fenne, Kristina Anna Flatlanda, Sinēve Sūlemdale un spēcīgā Tūra Bergere, kuras astoņās šaušanās izmantoja četras rezerves patronas.

Otrajā vietā finišēja Krievijas sportistes, kuras iztika vien ar vienu rezerves patronu, bet viņas uzvarētājām zaudēja 54,7 sekundes.

Savukārt vēl par gandrīz minūti vēlāk finišēja Čehija.

Šīs bija trešās stafetes sacensības šosezon, un norvēģietes tika pie otrās uzvaras. Vēl vienu reizi uzvaru spēja izcīnīt Ukrainas komanda, kas šoreiz finišēja septītajā vietā.

Uz starta izgāja 22 komandas, kuru vidū gan nebija Latvijas, jo no mūsu biatlonistēm Pasaules kausa seriālam pašlaik kvalificējusies vien viena sportiste.

Posms ceturtdien turpināsies ar vīriešu stafetes sacensībām 4x7,5 kilometru distancē, kurās startēs arī Latvija. Piektdien un sestdien tiks aizvadītas sprinta sacensības sievietēm un vīriešiem, bet svētdien sportisti sacentīsies masu starta distancēs.

Kopumā šosezon paredzēti deviņi Pasaules kausa posmi, bet pasaules čempionāts februārī notiks Novo Mesto, Slovēnijā.