Latvijas U-18 hokeja izlase ceturtdien Espo pasaules čempionāta pirmajā spēlē ar rezultātu 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) zaudēja mājiniekiem somiem.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Bruno Osmanis. Vārtu drošība šajā mačā tika uzticēta Nilam Mauriņam, kurš atvairīja 31 metienu un tika atzīts par labāko spēlētāju Latvijas izlasē.

Somijas hokejisti vadībā izvirzījās 12. minūtē, kad vairākumā pēc nospēlētām trīs sekundēm metienu bez ripas apstādināšanas izpildīja Emīls Hemings. Čempionāta saimnieki savu pārsvaru dubultoja tikai četras minūtes pirms otrā perioda beigām, kad pēc piespēles uz vārtu priekšu ripu tīklā raidīja Heiki Ruohonens.

Nepilnas astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām latvieši zaudēja ripu savā aizsardzības zonā un Tuomass Suoniemi panāca 3:0. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas piecarpus minūtes, Ātoss Koivu saņēma 5+20 minūšu noraidījumu, tādējādi Latvijas izlasei bija iespējas līdz pamatlaika beigām spēlēt vairākumā.

Priekšpēdējā minūtē Mauriņš tika nomainīts ar sesto laukuma spēlētāju un, cīnoties sešatā ar četriem, Osmanis izpildīja zibenīgu raidījumu no labā iemetienu apļa - 1:3. Turpinājumā pie pirmās iespējas Mauriņš vēlreiz tika aizstāts ar papildu laukuma spēlētāju, taču vēl vairāk latvieši neatspēlējās.

Ja pirmajā trešdaļā metienu attiecība bija līdzīga (5:6), tad nākamajos divos jau latviešiem bija izteikti mazāk raidījumu pa vārtiem (4:18 un 6:10).

Šīs apakšgrupas pirmajā spēlē ASV ar rezultātu 9:0 (3:0, 3:0, 3:0) sagrāva Slovākiju, ar trīs gūtiem vārtiem izceļoties Kolam Aizermanam. Otrā grupā "sausā" uzvara arī Čehijai - 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) pār Šveici. Pirmās dienas noslēgumā savā starpā tiekas B apakšgrupas komandas Zviedrija un Kanāda.

Bez Latvijas un Somijas A apakšgrupā spēlēs ASV, Slovākija un Norvēģija, kamēr otrā apakšgrupā spēkus mēros Zviedrija, Čehija, Kanāda, Kazahstāna un Šveice.

Turnīra turpinājumā piektdien Latvija tiksies ar Slovākiju, 28. aprīlī aizvadīs cīņu ar ASV, bet 29. aprīlī spēkosies ar Norvēģiju.

Pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēles notiks 2. maijā, pusfināls - 4. maijā, bet medaļu ieguvēji tiks noskaidroti 5. maijā.

Šajā sezonā darbā ar Latvijas U-18 hokeja izlase Sorokinam asistē Herberts Vasiļjevs, Maksims Širokovs un vārtsargu treneris Reinis Repšs. Savukārt par fizisko sagatavotību rūpējas Raivis Miezāns, bet video trenera pienākumus pilda Artūrs Barovskis.

Latvijas U-18 hokeja izlases spēlētāju saraksts:

vārtsargi - Mikus Vecvanags (HS "Rīga"), Nils Roberts Mauriņš ("Sodertalje", Zviedrija), Dilans Birkāns ("Odense", Dānija);

aizsargi - Krists Retenais, Oskars Nils Briedis, Krišjānis Sārts (visi - HS "Rīga"), Harijs Cjunskis ("Lugano", Šveice), Rolands Naglis ("Bern", Šveice), Darels Uļjanskis (AIK, Zviedrija), Bruno Petrovičs ("Alberta Academy", Kanāda);

uzbrucēji - Antons Macijevskis, Edvīns Bērziņš, Maksims Pumpiņš, Aleksandrs Zaprivoda, Dmitrijs Diļevka, (visi - HS "Rīga"), Olivers Mūrnieks ("Mogo"/LSPA), Bruno Osmanis, Nils Vanags (abi - "Bojorkloven", Zviedrija), Markuss Kristians Sieradzkis, Maksims Haritoncevs (abi - "Mora"), Kārlis Flugins ("Oskarshamn", Zviedrija), Daniels Serkins ("Thurgau", Šveice), Martins Klaucāns (Ņūdžersijas "Rockets", ASV).