Latvijas speciālista Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas "Torpedo" komanda svētdien panāca izšķirošā, septītā mača aizvadīšanu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā pret aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas "Salavat Julajev".

Svētdien "Torpedo" savā laukumā bija pārāki ar 6:2 (2:1, 0:1, 4:0), sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 3-3.

Pēc pirmajām divām trešdaļā tablo vēstīja kaujiniecisku neizšķirtu 2:2, taču trešajā trešdaļā mājiniekiem izdevās gūt četrus bezatbildes vārtus, no kuriem divus iemeta soms Sakari Salminens.

Trešajā trešdaļā "Salavat Julajev" tā arī neatradās pretargumenti, lai cīnītos līdzvērtīgi ar Skudras trenēto komandu.

Kulda šajā mačā laukumā pavadīja 21 minūti un 57 sekundes, kas kārtējo reizi bija ilgākais spēles laiks starp abām vienībām. Pa šo laiku Latvijas hokejists veica četrus metienus pa pretinieku vārtiem un izpildīja divus spēka paņēmienus.

"Salavat Julajev" un "Torpedo" regulārajā čempionātā ieņēma Austrumu konferences attiecīgi ceturto un piekto vietu.

Abu komandu izšķirošā spēle norisināsies otrdien Ufā.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpina Cerības kausā, kuru pērn ieguva Rīgas "Dinamo".