Sāpīgu zaudējumu pasaules čempionāta pirmajā spēlē piektdien piedzīvoja mājiniece Baltkrievijas hokeja izlase, kas ar 1:6 (0:1, 1:3, 0:2) piekāpās SASV valstsvienībai.

Abas šīs izlases spēlē vienā grupā ar Latvijas valstsvienību.

Čempionāta mājinieki nespēja iepriecināt savus līdzjutējus un vienu saviem kaislīgākajiem atbalstītājiem, valsts prezidentu Aleksandru Lukašenko, kurš pirms mača ar svinīgu un politisku uzrunu atkklāja sacensības. Amerikāņi trīs no sešiem vārtiem guva vairākumā, bet izšķirošos trīs vārtus guva otrā perioda izskaņā, kad trīs minūšu laikā no 1:0 panāca 4:0.

ASV izlases rindās divreiz precīzs bija 20 gadus vecais Džeikobs Trouba, bet pa vieniem vārtiem guva cits 20 gadus vecs hokejists Džonijs Gudro, Broks Nelsons, Kolins Makdonalds un Džeiks Gārdiners. Baltkrievija visas spēles gaitā nespēja izrādīt kaut cik ievērojamu pretestību un vienīgos vārtus guva tikai četras sekundes pirms otrā perioda beigām, kad vairākumu realizēja Andrejs Stepanovs.

$d_id=10; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/hockey2014/hockey2014star.inc' ?>