Regbija Pasaules kausa izcīņas pēdējā grupu spēļu dienā 11. oktobrī Īrija Kārdifā ar 24:9 (9:6) pieveica Franciju un uzvarēja D grupā, tādējādi pēc nedēļas jau otro reizi pēdējo 8 gadu laikā Kārdifas "Millennium" stadionā ceturtdaļfinālā spēlēs Francija un Jaunzēlande.

Kaut gan Īrija nodemonstrēja savu labāko sniegumu turnīrā, uzvara nāca par dārgu cenu, zaudējot trīs ļoti svarīgus spēlētājus - vissmagāk cieta kapteinis Pols O'Konels, kuram, iespējams, pēc 108 spēlēm karjera izlasē būs noslēgusies, traumu dēļ nācās atstāt laukumu arī desmitajam numuram Džonijam Sekstonam (arī viņa turpmākā dalība ir zem jautājuma zīmes), kā arī flankeram Pīteram Mahonijam, bet par labāko spēlētāju atzītais flankers Šons O'Braiens, visticamāk, saņems diskvalifikāciju par tiesneša nepamanītu sitienu pretiniekam pašā spēles sākumā.

O'Braiena sitiens jau pirmajās minūtēs ievadīja asu un spēka paņēmieniem bagāto spēli. Franči divreiz netrāpīja soda sitienus, līdz puslaika vidum franču DĀR dzimušais fulbeks Skots Spedings un Džonijs Sekstons trāpīja pa diviem soda sitieniem (6:6). Drīz pēc vairākiem iespaidīgiem spēka paņēmieniem, jo īpaši pēc Luī Pikamola trieciena 24. minūtē Sekstons vairs nebija spējīgs turpināt vadīt komandas spēli; jau pirms spēles franči solīja viņam pievērst īpašu uzmanību.

28. minūtē Sekstonu tikko nomainījušais Īens Madigans atkal izvirzīja vadībā Īriju (9:6). 49. minūtē Īrija ar Roba Kārnija piezemējumu panāca 14:6. Kaut gan Morgans Parā 64. minūtē ar soda sitienu samazināja rezultāta starpību (14:9), Francija turpināja uzbrukt, taču nespēja uzlauzt īru aizsardzību. Izšķirošo triecienu Īrija deva 71. minūtē ar Konora Marija piezemējumu (21:6), bet punktu spēlei pielika Madigans ar soda sitienu (24:6).

Citās spēlēs C grupā Argentīna ienesa deviņus piezemējumus Namībijai (64:19), B grupā Japāna noslēdza savu visu laiku labāko turnīru ar uzvaru pār ASV (28:18), bet D grupā Itālija pieveica Rumāniju (32:22) un nodrošināja automātisku ceļazīmi uz 2019. gada finālturnīru.

Grupu spēļu fāzes noslēgumā A grupā Austrālijai ir 17 punkti (+106), Velsai - 13 punkti (+49), Anglijai - 11 punkti (+58), Fidži - 5 punkti (-17), bet Urugvajai (-196) punktu nav; B grupā DĀR ir 16 punkti (+120), Skotijai - 14 punkti (+43), Japānai - 12 punkti (-2), Samoa - 6 punkti (-55), bet ASV (-106) punktu nav; C grupā Jaunzēlandei ir 19 punkti (+125), Argentīnai - 15 punkti (+109), Gruzijai - 8 punkti (-70), Tongai - 6 punkti (-60), bet Namībijai - 1 punkts (-104); D grupā Īrijai ir 18 punkti (+99), Francijai - 14 punkti (+57), Itālijai - 10 punkti (-14), Rumānijai - 4 punkti (-69), bet Kanādai - 2 punkti (-73).

Tādējādi 2019. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīram automātiski ir kvalificējušās izslēgšanas spēļu dalībnieces Jaunzēlande, Austrālija, DĀR, Argentīna, Īrija, Francija, Velsa un Skotija, kā arī trešo vietu ieguvējas Anglija, Gruzija, Itālija un Japāna, kas jebkurā gadījumā būtu piedalījusies kā turnīra saimniece.

Ceturtdaļfinālu pāri: 17. oktobrī DĀR-Velsa un Jaunzēlande-Francija, 18. oktobrī Īrija-Argentīna un Austrālija-Skotija.

DĀR un Velsa kopš 1906. gada tikušās 30 reizes, DĀR uzvarējusi 27, Velsa - 2, bet viena spēle noslēgusies neizšķirti. Velsas pirmā uzvara bija 1999. gadā pret faktiski otro DĀR sastāvu, taču otrā uzvara tika gūta abu izlašu pēdējā spēlē pagājušajā gadā, pārtraucot 16 zaudējumu sēriju 15 gados. Pasaules kausu izcīņā komandas tikušās vienu reizi, 2011. gadā grupas spēlē DĀR izrāva uzvaru ar . Aparteīda dēļ DĀR neatļāva piedalīties pirmo divu Pasaules kausu izcīņā, kopš 1995. gada DĀR statistiski ir vissekmīgākā izlase, uzvarot divos no pieciem turnīriem, 1999. gadā izcīnot trešo vietu. Velsa ceturtdaļfinālu sasniegusi piekto reizi, 1987. gadā izcīnīja trešo vietu, 2011. gadā - ceturto.

Jaunzēlande un Francija kopš 1906. gada tikušās 55 reizes, Jaunzēlande uzvarējusi 42, Francija - 12, bet viena spēle noslēgusies neizšķirti. Pēc franču visnotaļ labajiem rezultātiem deviņdesmito gadu beigās un gadsimtu mijā "All Blacks" pārsvars ir iespaidīgs: kopš 2002. gada neizšķirta Jaunzēlande uzvarējusi 15 no 17 spēlēm, vairumā gadījumu ar graujošu rezultātu, ieskaitot 45:6 Parīzē 2004. gadā, 47:3 Lionā 2006. gadā, 6 Velingtonā 2007. gadā un 30:0 Kraistčērčā 2013. gadā. Abu izlašu sāncensība, iespējams, ir visslavenākā Pasaules kausu vēsturē: tās tikušās piecas reizes, Jaunzēlande uzvarējusi abos finālos (29:9 1987. gadā un 8:7 2011. gadā), kā arī grupas spēlē 37:17 2011. gadā, savukārt Francija favorītus paklupināja fantastiskā pusfinālā 1999. gadā, kad otrajā puslaikā no 10:24 panāca 43:24 un uzvarēja ar 43:31, kā arī ar 20:18 asi debatētajā ceturtdaļfinālā 2007. gadā, kad angļu tiesnesis Veins Bārnss nepamanīja piespēli uz priekšu izšķirošajā franču piezemējumā, bet pēdējās stundas laikā vispār ne reizi frančus nesodīja, kaut gan visā spēlē franči bija spiesti veikt 269 spēka paņēmienus, salīdzinot ar pretinieku 57. Par spīti pastāvīgai dominēšanai ārpus turnīra, Jaunzēlandes sniegums Pasaules kausu izcīņā nav bijis tik spožs - kaut gan tā vienmēr iekļuvusi ceturtdaļfinālā, tā tikai trīs reizes iekļuvusi finālā (divreiz uzvarot Franciju un vienreiz zaudējot DĀR), 1991. un 2003. gadā palika trešā, 1999. gadā - ceturtā. Savukārt Francija, lai cik tā būtu reizēm viduvēja vai konfliktu plosīta, vienmēr sasniegusi ceturtdaļfinālu un līdz šim tikai vienreiz nav iekļuvusi pusfinālā, bet 1987., 1999. un 2011. gadā sasniedza finālu, 1995. gadā izcīnīja trešo vietu.

Īrija un Argentīna kopš 1990. gada tikušās 15 reizes, Īrija uzvarējusi 10, Argentīna - 5 reizes, kopš 2008. gada īri uzvarējuši 5 spēles pēc kārtas. Pasaules kausu izcīņā izlases tikušās trīs reizes - 1999. gadā izslēgšanas spēlē par iekļūšanu ceturtdaļfinālā sensacionāli uzvarēja Argentīna (), pateicoties Djego Albanezes piezemējumam spēles beigās, Īrija revanšējās 2003. gadā ar uzvaru grupā (16:15), bet 2007. gadā Argentīnas "zelta paaudze" Ogustīna Pičota vadībā grupā pieveica Īriju ar 30:15. Īrija sesto reizi iekļuvusi ceturtdaļfinālā, taču visās iepriekšējās reizēs zaudējusi; savukārt Argentīna ceturtdaļfinālā iekļuvusi ceturto reizi, bet 2007. gadā ieguvusi trešo vietu.

Austrālija un Skotija kopš 1927. gada tikušās 28 reizes, Austrālija uzvarējusi 19, Skotija - 9 reizes. Austrālija zaudējusi Skotijai pēdējās divas no trijām spēlēm, un zaudējums 2009. gadā pārtrauca Austrālijas 16 uzvaru sēriju 27 gados. Pasaules kausu izcīņā izlases tikušās vienu reizi - 2003. gadā ceturtdaļfinālā Austrālija uzvarēja ar . Austrālija ir vienmēr iekļuvusi ceturtdaļfinālā, divreiz uzvarējusi turnīrā, 2003. gadā iekļuvusi finālā, 2011. gadā izcīnījusi trešo vietu, bet 1987. gadā - ceturto. Skotija septīto reizi iekļuvusi ceturtdaļfinālā, 1991. gadā izcīnījusi ceturto vietu.

Pusfinālā 24. oktobrī DĀR vai Velsa pret Jaunzēlandi vai Franciju, bet 25. oktobrī Īrija vai Argentīna pret Austrāliju vai Skotiju. Spēle par trešo vietu notiks 30. oktobrī, bet fināls - 31. oktobrī.

Pasaules kausu līdz šim pa divām reizēm ir izcīnījušas Jaunzēlande (1987. un 2011. g.), Austrālija (1991. un 1999. g.) un DĀR (1995. un 2007. g.), kā arī vienreiz Anglija (2003. g.). Līdz šim nevienai kausa īpašniecei nav izdevies aizstāvēt titulu, savukārt Regbija čempionāta (agrākā Triju nāciju turnīra) uzvarētājai nekad nav izdevies pat iekļūt finālā - 1999. gadā Jaunzēlande zaudēja pusfinālā Francijai, 2003. gadā Jaunzēlande zaudēja pusfinālā Austrālijai, 2007. gadā Jaunzēlande zaudēja ceturtdaļfinālā Francijai, bet 2011. gadā Austrālija zaudēja pusfinālā Jaunzēlandei. Šā gada uzvarētāja Austrālija var lauzt bēdīgo tradīciju.