2014.gada Pasaules kausa izcīņu pirmdien ar pārliecinošu uzvaru sāka Vācijas valstsvienība, kas G grupas cīņā ar 4:0 (3:0) sakāva Portugāles izlasi.

Spēli Vācija iesāka pārliecinoši, jau 12.minūtē iegūstot tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu. Žoau Pereira soda laukumā turēja Mario Gēci, un tiesnesis fiksēja pārkāpumu. 11 metru soda sitienu pārliecinoši realizēja Tomass Millers. Cīņas turpinājumā vācieši joprojām darbojās pārliecinošāk, bet 25.minūtē portugālis Nani izdarīja viltīgu un spēcīgu sitienu, kas nedaudz lidoja pāri Vācijas vārtiem.

32.minūtē Vācija dubultoja savu pārsvaru. Tonijs Kross izdarīja stūra sitienu, un ar galvu bumbu vārtos raidīja Mats Hummels. Piecas minūtes vēlāk sarkano kartīti saņēma Pepe, atstājot Portugāli mazākumā, bet pirmā puslaika noslēgumā Kross piespēlēja soda laukumā Milleram, un viņš raidīja bumbu vārtos.

Otrajā puslaikā Vācija joprojām kontrolēja spēles gaitu, tomēr rezultāts ilgāku laiku nemainījās. Tad 78.minūtē uz maiņu nākušais Andrē Širle izdarīja sitienu pa vārtiem, un vārtsarga atvairīto bumbu Millers raidīja vārtu tīklā, gūstot pirmo "hat-trick" šajā Pasaules kausā. Mača izskaņā Krištianu Ronaldu izdarīja bīstamu sitienu pa Vācijas vārtiem, bet vārtsargs Manuels Noiers atvairīja.

Detalizētāku mača aprakstu var aplūkot portāla "Delfi" piedāvātajā teksta tiešraidē.

$d_id=24; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/FIFAWorldCup2014/fifa2014star.inc' ?>