Ar grūtībām Eiropas futbola čempionāta jeb EURO 2016 mājiniece Francija svētdien, 26. jūnijā, sasniedza turnīra ceturtdaļfinālu, ar rezultātu 2:1 (0:1) pārspējot Īrijas valstsvienību.

Francijas izlases pretinieki ceturtdaļfinālā būs Anglijas un Islandes pāra uzvarētāji.

Francijas izlase jau spēles otrajā minūtē nonāca iedzinējos, kad Pols Pogbā soda laukumā nogāza Šeinu Longu. Tiesnesis piešķīra īriem 11 metru soda sitienu, kuru Robijs Breidijs realizēja. Tik agri spēlē Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā "pendele" vēl nekad nebija realizēta.

Francijas izlase turpinājumā dominēja laukumā, mēģinot izveidot vārtu gūšanas iespējas. Īri gan spēja ik pa laikam apdraudēt pretinieku vārtus. Francijas izlase rezultātu izlīdzināja 58. minūtē, kad Blēzs Matuidī precīzi no laukuma malas piespēlēja Antuānam Grīzmanam, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtos.

Trīs minūtes vēlāk Olivjē Žīrū pēc tālas piespēles ar galvu atmeta bumbu Grīzmanam, viņš izgāja pret vārtiem un guva otros vārtus, kas vēlāk izrādījās uzvaru nesošie. Francijas izlasei bija iespējas gūt arī trešos vārtus, bet rezultāts vairs nemainījās.

Jāatzīmē, ka no spēles 65. minūtes Īrijas izlase bija mazākumā, jo Šeins Dafijs nopelnīja sarkano kartīti.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kur var aplūkot detalizētu mača aprakstu.

$duelID=467;$eventID=13;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>