Izgāšanos Eiropas čempionāta spēlē svētdien piedzīvoja "Eurobasket 2011" mājinieki Lietuvas izlases basketbolisti, kuri A grupas mačā ar 79:91 (12:31, 24:31, 23:19, 20:10) zaudēja pašreizējai čempionei Spānijai.

Lietuvai tas bija pirmais zaudējums, bet spāņiem četrās spēles ir četras uzvaras. Abas komandas jau pirms šīs spēles sev bija nodrošinājušas iekļūšanu nākamajā kārtā.

"Eurobasket 2011" mājinieki lietuvieši savus līdzjutējus priecēja tikai pirmās trīsarpus minūtes, kad izvirzījās vadībā ar 7:6. Turpinājumu lietuvieši negribēs atcerēties – spāņi trāpīja no visām iespējamām vietām savus metienus, "ieslēdza apgriezienus" un ātri panāca 20 punktu pārsvaru. Otrā puslaika sākumā spāņi sasniedza arī 30 punktu pārsvaru, līdz ar to pēdējās minūtes izvērtās nosacīti par formalitāti. Lietuvas izlase pēdējās minūtēs strauji samazināja starpību un paglābās no sagrāves – 79:91.

Spāņiem 22 punktus guva Huans Karloss Navarro (15 punkti jau pirmajā ceturtdaļā), 17 punktus – Pau Gasols, 15 punktus – Serhe Ibaka, bet 12 punktus – Hosē Kalderons. Lietuvas izlasei 13 palančūns, bet pa 11 punktiem – Rimants Kaukēns un Martins Počus.

Tikmēr "visas kārtis" C grupā svētdien sajauca Bosnija un Hercegovina, kas ar 92:80 (28:28, 15:8, 21:23, 28:21) pieveica Horvātiju. Uzvarētājiem 26 punktus guva Mirza Teletovičs, bet 23 punktus – Henrijs Domerkants. Horvātiem rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Ante Tomičs.

Pirms pēdējās kārtas spēlēm teorētiskas iespējas tikt tālāk no C grupas ir piecām no sešām komandām. Līdz ar trijnieks, kurš brauks uz nākamo posmu Viļņā, noskaisdrosies spēlēs Somija-Melnkalne, Grieķija – Horvātija un Bosnija un Hercegovina – Maķedonija.

Vēl vienā spēlē D grupā svētdien Slovēnija ar 70:61 (14:15, 15:15, 21:17, 20:14) uzvarēja Beļģiju. Slovēņi beļģu pretestību salauza tikai pēdējās divās minūtēs, gūstot pēdējos astoņus punktus spēlē.

Uzvarētājiem 18 punktus guva Gorans Dragičs, bet 14 punktus – Mirza Begičs. Beļģiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Tomas van der Špīgels, bet 13 punktus guva Markuss Feisons.

D grupā ceļazīmes uz otro posmu sev jau ir nodrošinājušas Krievija un Slovēnija, bet trešo ceļazīmi iegūs Gruzija, Bulgārija vai Ukraina. Šajā grupā cerības tikt tālāk ir zudušas Beļģijai.