Talantīgais Latvijas basketbolists Rodions Kurucs ceturtdien bija slavenā Spānijas granda Barselonas "Lassa" pieteikumā ULEB Eirolīgas mačam, kurā šī vienība izbraukumā ar 83:78 (22:22, 19:23, 24:10, 18:23) pieveica Itālijas komandu "EA7 Emporio Armani", tomēr laukumā neizgāja.

"Lassa" vienībai 19 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām šajā mačā izcēlās Ante Tomičs, kamēr 16 punktus pievienoja Peteri Koponens. Savukārt Milānas kluba rindās 14 punktus iemeta Avudu Abass.

Vēl pirmā puslaika gaitā "EA7 Emporio Armani" komandai izdevās iegūt 15 punktu pārsvaru (45:30), tomēr "Lassa" līdz lielajam pārtraukumam guva 11 punktus pēc kārtas. Otrajā puslaikā viesi no Barselonas jau pārņēma vadību, kas trešās ceturtdaļas beigās pirmo reizi sasniedza desmit punktu pārsvaru. Atšķirībā no saviem pretiniekiem Spānijas komandas basketbolisti vadību prata noturēt un pārtrauca savu četru zaudējumu sēriju šī turnīra ietvaros.

Kurucs kopā ar "Lassa" pirmo komandu trenējas jau teju divas nedēļas, turklāt darīja to arī pirms sezonas, taču tad iedzīvojās ceļgala traumā, kas viņam lika izlaist pāris mēnešus.

19 gadus vecais Kurucs pirmās Barselonas komandas sastāvā šosezon vēl nav spēlējis. Ikdienā viņš pārstāv kluba otro vienību, kas spēlē Spānijas pēc spēka otrajā līgā. Tajā viņš 17 mačos vidēji izcēlies ar 9,8 punktiem un 2,4 atlēkušajām bumbām.

Talantīgais basketbolists kopā ar Anžeju Pasečņiku tiek minēti starp tiem spēlētājiem, kurus varētu izraudzīties šī gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) draftā.

Kā ziņojām, kārtējo neveiksmi ULEB Eirolīgā ceturtdien piedzīvojusi latviešu speciālista Ainara Bagatska trenētā Izraēlas komanda Telavivas "Maccabi FOX", kas viesu laukumā ar 81:93 (14:26, 34:28, 12:15, 21:24) piekāpās šī turnīra čempionei Maskavas CSKA no Krievijas.

Tikmēr citā ceturtdienas mačā divu vadošu klubu duelī Turcijas klubs Stambulas "Fenerbahce" savā laukumā ar 67:64 (22:22, 18:12, 7:22, 20:8) pieveica Grieķijas komandu Pireju "Olympiacos".

Vēl vienā ceturtdienas mačā pārliecinošu uzvaru guvusi cita Turcijas komanda Stambulas "Galatasaray Odeabank", kas savā laukumā ar 77:58 (20:17, 28:12, 16:13, 13:16) pārspēja Belgradas "Crvena Zvezda mts" no Serbijas.

ULEB Eirolīgas kopvērtējumā līderei Madrides "Real" no Spānijas ir 17 panākumi 22 mačos, bet tikpat uzvaru 23 spēlēs ir CSKA kontā. Pie 16 panākumiem tikusi "Oympiacos", no kuras par uzvaru tagad atpaliek "Fenerbahce".