Basketbola klubs "Ventspils" otrdien savā laukumā izcīnīja pārliecinošu uzvaru FIBA Izaicinājuma kausa pēdējā apakšgrupas spēlē – ar 37 punktu pārsvaru apspēlēta Haifas "Maccabi" komanda (99:62) un nodrošināta vieta labāko 16 turnīra komandu skaitā, vēsta kluba mājas lapa.

Mača rezultātu atklāja viesi, taču jau pirmajā uzbrukumā arī BK "Ventspils" atklāja savu punktu kontu. Precīzs tālmetiens Rašadam Andersonam un tieši ar viņa pūlēm "Ventspils" pirmajā spēles ceturtdaļā ieguva 13 punktu pārsvaru. Laba spēle aizsardzībā, ātra pāreja uzbrukumā un daudz vieglu punktu – tie bija ventiņu „trumpji” pirmajās 10 spēles minūtēs. Punktu ceturtdaļai pielika tas pats Andersons – ātrais pretuzbrukums, divi punktu no groza apakšas un 27:14.

Otrās ceturtdaļas ievadā Andersons realizēja vēl divus tālmetienus un spēles 12. minūtē viņa kontā bija jau 20 punkti. Ceturtdaļas vidū pēc Sanda Buškevica tālmetiena BK "Ventspils" pārsvars sasniedza jau 22 punktu pārsvaru – 41:19. Sekoja vēl 10 punktu izrāviens mājinieku izpildījumā un nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz pirmā puslaika beigām laukuma saimnieku pārsvars sasniedza 30 punktu robežu – 51:21. Līdz pauzei viesi gan nedaudz pietuvojās, taču, ejot pārtraukumā, ventspilniekiem vairāk nekā drošs pārsvars – 56:28.

Otrais puslaiks sākās ar diviem Jāņa Strēlnieka soda metieniem, jo tehnisko piezīmi vēl pirms atpūtas pauzes bija izpelnījies viesu galvenais treneris. Beidzoties trešajai spēles ceturtdaļai, "Ventspils" basketbolisti vēl vairāk bija nostabilizējuši vadību un pirms pēdējām desmit spēles minūtēm kurzemniekiem 31 punkta pārsvars – 74:43. Atlikušajā ceturtdaļā komandas aizvadīja spēli līdz tās loģiskām beigām, tribīnes prasīja 100 punktus, taču spēle beidzās ar divciparu rezultātu - 99:62.

Uzvarētāju rindās 23 punktus guva Rašads Andersons,

Līdz ar šo uzvaru "Ventspils" nodrošināja pirmo vietu B grupā un iekļuva FIBA Izaicinājuma kausa astotdaļfinālā.