Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns ceturtdien ar vāju metienu realizācijas procentu guva deviņus punktus ULEB Eirolīgas turnīra otrā posma - "Top 16" sacensību - otrās kārtas mačā, kurā Spānijas klubs Vitorijas "Laboral Kutxa" izbraukumā ar rezultātu 90:99 (20:26, 16:27, 26:18, 28:28) zaudēja Krievijas grandam Maskavas CSKA.

Laukuma saimnieki vadībā atradās visa mača garumā, jau pirmajā ceturtdaļā iekrājot desmit punktu pārsvaru. Viesi spēja pietuvoties līdz viena punkta atstatumam, bet otrajā ceturtdaļā iniciatīva pārliecinoši atkal bija CSKA komandas pusē, tai pakāpeniski panākot 20 punktu handikapu. Trešajā ceturtdaļā "Laboral Kutxa" vairākas reizes pretinieku pārsvaru samazināja līdz deviņu punktu atzīmei, bet noslēdzošajā ceturtdaļā spēja pietuvoties līdz četru punktu atstatumam. Tomēr ceturtdaļas otro pusi daudz pārliecinošāk aizvadīja Maskavas komanda, strauji atgūstot drošu vadību.

Bertāns laukumā pavadīja 28 minūtes un 59 sekundes, kas bija lielākais spēles laiks komandā, realizējot divus no septiņiem divpunktu metieniem, vienu no deviņiem tālmetieniem un abus soda metienus. Latvietis iekrāja trīs atlēkušās bumbas, vienu pārtvertu bumbu, divas kļūdas, vienu bloķētu metienu, trīs piezīmes un trīs izprovocētus noteikumu pārkāpumus. Viņa efektivitātes koeficienta rādītājs (-3) bija sliktākais komandā.

Uzvarētāju sastāvā ar 17 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un 26 efektivitātes koeficienta punktiem izcēlās Francijas aizsargs Nando de Kolo, bet pie 22 punktiem tika amerikānis Sonijs Vīmss.

"Laboral Kutxa" komandas labā 19 punktus guva amerikānis Maiks Džeimss.

CSKA komandai šis bija otrais panākums divās posma spēlēs, bet "Laboral Kutxa" piedzīvoja savu otro zaudējumu.

Turnīra pirmajā posmā 24 komandas, kas bija sadalītas četrās grupās, aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura tālākām cīņām kvalificējās katras grupas četras labākās vienības. Otrajā posmā 16 komandas dalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam atkal kvalificēsies četras labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Madridē maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.