Teicamu sniegumu Latvijas izlasē nodemonstrēja Elīna Babkina, kura guva 27 punktus un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles. 17 punktus guva Kitija Laksa, kura realizēja piecus tālmetienus, bet 16 punkti un 10 atlēkušās bumbas Anetes Šteinbergas kontā. Melnkalnes valstsvienībā ar 14 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām izcēlās Andželika Robinsone, bet Jeļena Škeroviča guva astoņus punktus un izdarīja 10 atlēkušās bumbas.

Latvijas basketbolistēm spēles sākums bija smags, jo Melnkalne darbojās pārliecinoši un ātri ieguva drošu pārsvaru. Vienā brīdī rezultāts bija 8:23, taču turpinājumā spēli izdevās sakārtot. Latvijas basketbolistes veica 12 punktu izrāvienu, bet, turpinot veiksmīgo sniegumu, pirmo puslaiku izdevās noslēgt vadībā ar rezultātu 38:37.

Trešajā ceturtdaļā abas komandas spēkojās punkts punktā, tomēr Latvijas basketbolistes pirms pēdējām desmit minūtēm panāca 52:49. Mača izskaņā latvietes dominēja laukumā, pakāpeniski palielināja savu pārsvaru, līdz spēli noslēdza ar graujošu rezultātu 76:55.

Vēl D grupā Latvijas izlasei pirmdien būs jātiekas ar Beļģijas izlasi.
Citā spēlē sestdien Beļģijas izlase sestdien ļoti sīvā cīņā papildlaikā ar 76:75 (29:15, 17:17, 15:17, 7:19, 8:7) uzvarēja Krieviju.

Pēc divām spēlēm D apakšgrupā Beļģijai ir divas uzvaras, Krievijai un Latvijai pa vienai, bet Melnkalne abos mačos ir zaudējusi.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kur var lasīt detalizētu mača aprakstu.

Eiropas basketbola čempionāts sievietēm: Latvija – Melnkalne
Pirmdien Latvijas basketbolistes grupu turnīru noslēgs ar maču pret Beļģiju.
Elīna Babkina guva 27 punktus un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles, bet Anete Šteinberga izcēlās ar 16 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām. 17 punktus sameta Kitija Laksa.
76:55. Spēle noslēgusies.Krastiņa pēdējā uzbrukumā iemeta tālmetienu. Latvijai lieliska uzvara!
73:55Melnkalnietes pretuzbrukumā guva divus punktus, bet tad Putniņa bija precīza no soda metienu līnijas. Babkina ar tālmetienu vēl vairāk palielināja savas komandas pārsvaru
Abas komandas nākamajos uzbrukumos punktus neguva. Līdz pamatlaika beigām divas minūtes.
68:53Laksa realizēja piekto tālmetienu šajā spēlē, panākot savai komandai 13 punktu pārsvaru. Melnkalnietes divus punktus uzreiz atguva, bet vēlāk Šteinberga pati ieguva bumbu pēc sava neprecīzā metiena un ar atkārtotu mēģinājumu bija precīza. Tad Šteinberga tika atstāta brīva un viņa iemeta pustālo.
Babkina uzbrukumā saņēma triecienu pa seju, taču vairākumu savā uzbrukumā melnkalnietes neizmantoja. Minūtes pārtraukumā pēc trenera uzrunas Babkina sauc: "Davaj, neatlaižam!"
61:51Šteinberga ieguva bumbu pēc Putniņas neprecīzā metiena un nopelnīja soda metienus. Viņa iemeta abus. Vēlāk Laksa ar tālmetienu panāca 10 punktu pārsvaru!
56:51Babkinai izdevās labs caurgājiens, kas deva piecu punktu pārsvaru. Vēlāk arī Šteinberga gāja uz grozu un izdarīja precīzu metienu, tomēr tad Perovanoviča iemeta divus soda metienus.
Sākusies 4. ceturtdaļa.
52:49. Noslēgusies 3. ceturtdaļa.Brumermane ieguva bumbu un iemeta atkal no tuvas distances. Latvijas basketbolistes vēlāk tika pie brīviem tālmetieniem, bet tie grozā netika. Melnkalnei bija pēdējais uzbrukums, kurā punkti netika gūti.
50:49Robinsonei bumba pēc komandas biedrenes neprecīzā metiena iekrita rokā, un viņa guva divus punktus. Komandas daudz pieļāva kļūdas, taču tad Putniņa trāpīja tālmetienu.
47:47Škeroviča lieliski piespēlēja Peranovičai, kura bija precīza no groza apakšas. Škerovičai tā bija jau 10. piespēle mačā.
47:45Latvijas basketbolistēm neizdevās izcīnīt atlēkušo aizsardzībā, tas noveda pie zaudētiem diviem punktiem. Brumermane pēc tam bija precīza no groza apakšas, taču otrā laukuma galā Robinsone iemeta vienu no diviem soda metieniem
45:42Turpinājumā komandām bija samocīti uzbrukumi, un vienā no tiem Babkina tika neatļauti kavēta tālmetienā. Viņa izpildīja trīs soda metienus un trāpīja divus.
43:42Peranoviča ātri iemeta divpunktu metienu, bet Laksa saņēma piespēli un lieki nevilcinoties izdarīja precīzu metienu. Pēc tam Melnkalnei vēlreiz izdevās precīzs pustālais metiens.
40:38Robinsone ātri tika pie soda metieniem, trāpot vienu no diviem. Pēc tam arī Šteinberga izprovocēja pretiniecei sodu, un iemeta abus metienus.
Sācies 2. puslaiks.
Latvijas izlasē 20 punktus sametusi Elīna Babkina, kura divreiz rezultatīvi piespēlējusi. Astoņi un seši punkti Kitijai Laksai un Anetei Šteinbergai. Lai arī Gunta Baško-Melnbārde uzbrukumā nav atradusi ritmu, viņa tomēr spējusi izcīnīt sešas atlēkušās bumbas. Melnkalnei rezultatīvākā ar 10 punktiem ir Andželika Robinsone, bet Miliča Jovanoviča pievienojusi deviņus punktus.
38:37. Noslēdzies 1. puslaiks.Latvijas basketbolistes nepārvarēja pretinieču presingu un Skeroviča ar divpunktu metienu atguva vadību savai komandai. Laksa nākamajā uzbrukumā iemeta tālmetienu, bet pēdēja aizsardzībā latvietis savu grozu nosargāja.
35:35Krastiņa lieliski nospēlēja aizsardzībā pret Mujoviču, savukārt Baško joprojām nav iespēlējusies, viņai ļoti neprecīzs tālmetiens. Robinsone apturēja Latvijas izrāvienu ar pustālo, mirkli vēlāk melnkalnietēm izdevās gūt vēl četrus punktus pēc kārtas.
Babkina jau guvusi 20 punktus!
35:29Babkina "velk" Latviju šajā spēlē - viņa devās caurgājienā, guva divus punktus un iemeta nopelnīto soda metienu. Lielisks izrāviens Latvijai, Melnkalnei minūtes pārtraukums.
32:29Skeroviča iemeta pāri Brumermanei, taču pēc tam Latvija uzbrukumā lieliski iespēja bumbu spēlē no gala līnijas, un Laksa iemeta no groza apakšas. Pēc tam Babkina iemeta tālmetienu un pirmo reizi izvirzīja Latviju vadībā.
27:27Latvijas basketbolistes labi nostrādāja aizsardzībā divās epizodēs pēc kārtas, bet mirkli vēlāk Babkina lieliski piespēlēja Šteinbergai, kura izlīdzināja rezultātu.
25:27Babkina pēc minūtes pārtraukuma iemeta tālmetienu, turpinot savu lielisko sniegumu uzbrukumā. Turpinājumā komandām neveicās uzbrukumos, savukārt pēcāk Šteinbergai izdevās tikt pie soda metieniem, kuri tika realizēti.
20:27Gandrīz divu minūšu ilgo klusuma pauzi uzbrukumā Melnkalnei pārtrauca Robinsone, bet pēc tam Mujovičai izdevās ātrs uzbrukums pēc Latvijas neprecīzā metiena.
20:23Krastiņa devās caurgājienā un atmeta bumbu Babkinai, kura iemeta tālmetienu. Tad pati Babkina pārtvēra bumbu un guva vēl divus punktus.
Sākusies 2. ceturtdaļa.
15:23. Noslēgusies 1. ceturtdaļa.Krastiņa realizēja soda metienus, bet Putniņa otrā laukuma pusē apturēja Robinsoni. Abas komandas pēc tam punktus neguva, tad pēdējā minūtē Babkinai izdevās caurgājiens. Melnkalniete Mujoviča netrāpīja divus soda metienus, bet Laksa ar tālmetienu vēl samazināja deficītu.
8:23Pēc minūtes pārtraukuma Latvijas basketbolistes tika pie soda metieniem, Babkinai izdarot divus precīzus metienus, bet pretinieces viegli un ātri guva piecus punktus pēc kārtas
6:18Melnkalne deviņus no 18 punktiem guvušas ātrajos pretuzbrukumos, Robinsonei noslēdzot vēl vienu uzbrukumu.
6:16Vītola nospēlēja precīzi un rezultatīvi, bet vēlāk viņai ar vairākiem mēģinājumiem neizdevās no groza apakšas trāpīt. Savukārt melnkalnietes panāca desmit punktu pārvaru.
4:12Peranoviča ar pustālo metienu atjaunoja septiņu punktu pārvaru, bet Latvijai vairākos uzbrukumos kļūdas liedza gūt punktus. Vēlāk Šteinberga pacietīgi devās uz grozu un izdarīja precīzu metienu. Tad Laksa pārkāpa noteikumus pret pretinieci tālmetienā, un Jovanoviča bija precīza visos metienos.
2:7Robinsone noslēdza ātro uzbrukumu, bet Latvija pirmajās divās minūtēs tā arī palika bez precīza metiena. Pusminūti vēlāk Babkina caurgājienā beidzot izdarīja precīzu metienu.
0:5Robinsone uzreiz saņēma bumbu groza tuvumā un meta pāri Vītolai, bet Šteinbergas gājiens uz grozu bija neveiksmīgs. Tad Jovanoviča iemeta tālmetienu Melnkalnei.
Latvijas izlases pamatsastāvā šodien ir izmaiņas - Babkina, Laksa, Baško-Melnbārde, Šteinberga un Vītola.
Abu komandu spēlētājas pēc himnu noskanēšanas varēs sākt spēli.
Melnkalnes izlasē pirmajā spēlē pret Beļģiju lielisku sniegumu demonstrēja Andželika Robinsone, kura ir naturalizēta sportiste. Viņa izcēlās ar 19 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām.
Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts: "Arī Melnkalnes izlasei, tāpat kā Krievijas komandai, ir labas centra spēlētājas, taču viņas darbojas savādāk un to centīsimies ņemt vērā."
Latvijas basketbolistes pietiekami līdzīgā cīņā piektdien piekāpās vienai no turnīra favorītēm Krievijai. http://www.delfi.lv/sports/news/basketball/news/latvijas-sieviesu-basketbola-izlase-eiropas-cempionatu-sak-ar-zaudejumu-krievijai.d?id=48958633
Latvijas sieviešu basketbola izlase aizvada svarīgu spēli Eiropas čempionāta D grupā pret Melnkalnes valstsvienību. Abas komandas turnīru sākušas ar zaudējumu, tāpēc abām vienībām vajadzīga uzvara, kas palielinātu iespējas izkļūt no apakšgrupas.