Mazrezultatīvā mačā Latvijas izlase ar rezultātu 42:48 (6:11, 14:10, 9:13, 13:14) piekāpās Itālijai, pēdējās sešās dueļa minūtēs gūstot tikai vienu punktu.

Latvijas izlases rindās 13 punktus sameta Jete Nulle, bet ar 11 punktiem un deviņām bumbām zem groziem izcēlās Paula Kļeščova. Vēl viena no Latvijas līderēm Laura Meldere savāca 16 bumbas zem groziem, bet realizēja vien trīs no 14 metieniem no spēles, tiekot pie deviņiem punktiem.

Sestdienas mača pirmajā spēles nogrieznī Latvijai precīzs bija tikai viens no 11 metieniem no spēles, komandai esot iedzinējos ar 6:11, bet otrās ceturtdaļas vidū Nulles un Ketijas Vihmanes tālmetieni ļāva Latvijai panākt 18:16 un pirmoreiz izvirzīties vadībā.

Tomēr pēdējos piecus punktus pirmajā puslaikā guva Itālija un latvietes atkal bija zaudētājos ar 20:21.

Trešās ceturtdaļas vidū Latvija bija priekšā ar 25:24, tomēr nākamos četrus punktus iemeta mājinieces un desmit minūtes pirms pamatlaika beigām latvietes atkal bija iedzinējos ar 29:34.

Ceturtā perioda sākumā Latvija nonāca iedzinējos pat ar astoņiem punktiem, tomēr uz to tika atbildēts ar diviem precīziem metieniem pēc kārtas, bet ceturtajā minūtē tāls Nulles trejacis jau izvirzīja komandu priekšā ar 41:40. Tomēr šis arī izrādījās pēdējais precīzais Latvijas metiens no spēles - klusuma brīdi ar soda metienu tika pārtraukts vien 37 sekundes pirms pamatlaika beigām un kadetēm nācās samierināties ar neveiksmi.

"Meitenes izdarīja visu, ko čempionāta pēdējā dienā varēja gan katra individuāli, gan kā komanda. Taču Itālijas komanda izrādījās mazliet meistarīgāka, mazliet labāk veidoja un izmantoja savas iespējas," pauda Latvijas izlases galvenais treneris Kaspars Mājenieks. "Uzvarējām cīņā pie groziem, taču bija pārāk daudz kļūdu un diemžēl neapmierinoša metienu precizitāte."

"Enerģijas baterijas bija pustukšas, un tas negatīvi ietekmēja gan lēmumu pieņemšanas ātrumu un kvalitāti, gan tehnisko paņēmienu izpildes ātrumu. Arī metienu precizitāti, jo pat Laurai Melderei raidījumi no pozīcijām, kas pirmajās spēlēs bija precīzi, šoreiz grozā neiekrita. Pietrūka rotācijas iespēju - divas garās spēlētājas savainojumu dēļ palika mājās, te, čempionātā, no ierindas izgāja Anita Miķelsone. Šodien iespēju atpūtināt Lauru faktiski nebija, kaut arī tas bija ļoti vajadzīgs," stāstīja treneris. "Kaut arī divās pēdējās spēlēs piedzīvojām zaudējumus, meitenes ir aizvadījušas labu turnīru, sasniegušas augstu vietu un ieguvušas nenovērtējamu pieredzi. Tagad svarīgi gan nenokārt galvas par neiegūtajām medaļām, gan arī pārāk nesapriecāties par ceturto vietu - jāturpina trenēties, lai tiktu vaļā no te pamanītajiem mīnusiem un nākamajā čempionātā katra atsevišķi un komanda kopā būtu stiprākas."

Latvijas U-16 izlase pirmoreiz iekļuva Eiropas čempionāta pusfinālā, savukārt Itālija šajā vecuma grupā sesto reizi pēdējos septiņos čempionātos sasniedza četrinieku. Turnīra gaitā latvietes piekāpās vien trim medaļniecēm un nākamgad spēlēs Pasaules kausā U-17 vecuma grupā.

Vēlāk sestdien titula maču aizvadīs Ungārija, kas pusfinālā pieveica Latviju, un Francija, kas uzvarēja Itālijas basketbolistes.

Latvijas U-16 izlases sastāvs Eiropas čempionātā:

Jete Nulle, Flēra Vīnerte (abas - "Rīga"/"Rīdzene"), Laura Meldere, Evelīna Fricsone, Anita Miķelsone (visas - "Rīga"/TTP), Ketija Vihmane (Rīgas 3.BJSS), Līna Loceniece, Paula Kļeščova (abas - "Liepāja"), Vika Altrofa ("Kolibri"/Rīgas 47.vsk.), Raivita Koreņika ("Saldus"), Laura Baltace ("Daugavpils"), Paula Mauriņa ("Rīga"/"Jugla").