Latvijas U-20 jauniešu basketbola izlase Slovēnijā notiekošā Eiropas čempionāta pirmā posma pēdējā, trešajā cīņā sestdien ar rezultātu 61:64 (17:20, 20:15, 9:6, 8:13, 7:10) dramatiskā cīņā pagarinājumā piekāpās Turcijas valstsvienībai.

Līdz ar to Latvijas izlase apakšgrupā palika trešajā vietā un uz otro posmu tai nenāks līdzi neviens panākums.

Kaut pirmajās minūtēs nedaudz sekmīgāk spēlēja turki, drīz vien latvieši cīņas gaitu izlīdzināja un līdzīgi aizritēja viss mačs. Nedaudz vairāk nekā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Turcija panāca neizšķirtu 54:54 un atlikušajā laikā punkti vairs netika gūti. Tāpēc komandām nācās spēlēt papildlaiku, kurā nedaudz sekmīgāk bija turki un pēdējā sekundē Safaks Edge ar tālmetienu izrāva savai valstij uzvaru.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 24 gūtajiem punktiem bija Ojārs Siliņš, kurš turklāt 16 no šiem punktiem guva jau pirmajā puslaikā, bet ar 16 punktiem piebalsoja Artūrs Bricis.

C apakšgrupas pirmās kārtas spēlēs ceturtdien Latvijas izlase ar rezultātu 88:50 pārliecinoši pieveica Gruzijas vienaudžus, bet Turcija ar 60:79 piekāpās Turcijas valstsvienībai.

Savukārt otrajā kārtā Latvija ar 51:64 samērā līdzīgā cīņā piekāpās Spānijai, bet Turcija sagrāva Gruziju ar 103:67.

Līdz ar to grupā uzvaru izcīnījusi Spānija, kurai seko Turcija, Latvija un Gruzija.

Trīs labākās komandas no pirmdienas turpinās cīņu par medaļām ar D grupas (Itālija, Lietuva, Slovēnija, Zviedrija) labākajām komandām. Savukārt ceturtās komandas cīnīsies par 13. līdz 16.vietu.

Šajā vecuma grupā šogad neviena komanda neatstās A divīziju, jo 2013.gadā U20 čempionātā piedalīsies 20 valstu izlases.

Pagājušajā gadā Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionātā visai negaidīti iekļuva ceturtdaļfinālā un noslēgumā palika astotajā vietā.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, vien divas dienas pirms treniņnometnes izlases galvenā trenera amatā tika apstiprināts Roberts Štelmahers, jo līdzšinējais treneris Agris Galvanovskis vairs nevarēja pildīt savus pienākumus. Latvijas U-20 izlase aizvadīja sešas pārbaudes spēles, kurās pa divām reizēm pārliecinoši pieveica Baltkrieviju un Igauniju, bet divreiz pārliecinoši zaudēja šajā vecuma grupā ļoti spēcīgajai Lietuvai.

Kā ziņots, dažādu iemeslu dēļ U-20 izlases ierindā nav vēl vairāku 1992.gadā dzimušo basketbolistu, kuri pirms diviem gadiem izcīnīja trešo vietu Eiropas U-18 čempionātā un pērn startēja pasaules U-19 čempionātā - Dāvis Bertāns un Kaspars Vecvagars iekļauts pieaugušo valstsvienības kandidātos, Edmunds Dukulis un Aleksejs Rostovs devušies mācīties uz ASV, bet Renārs Magone ārstē savainojumu.

Latvijas U-20 izlases sastāvs dalībai Eiropas čempionātā: Dāvis Čoders, Mārcis Vītols, Artūrs Brēmers, Artūrs Bricis, Andris Misters, Klāvs Strazdiņš, Jānis Timma, Jānis Bērziņš, Ojārs Siliņš, Arnolds Helmanis, Artūrs Vītiņš, Elvis Saulītis.