Latvijas U-20 jauniešu basketbola izlase otrdien Slovēnijā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma otrajā spēlē ar rezultātu 78:75 (21:20, 18:20, 17:13, 22:22) uzvarēja Lietuvas vienaudžus.

Izcīnītais panākums pār pagājušā gada pasaules čempioniem U-19 vecuma grupā ļauj Latvijas izlasei saglabāt cerības uz kvalificēšanos ceturtdaļfinālam.

Mača ievadā vadībā atradās Lietuvas izlases basketbolisti, kuru pārsvars gan nepārsniedza piecu punktu atzīmi. Laukumā ritēja ļoti sīva spēkošanās, bet pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 21:20 Latvijas vienības labā. Otrajā ceturtdaļā vadībā visu laiku ar nelielu punktu pārsvaru atradās Lietuva, taču atkal sāncenšiem neizdevās atrauties tālāk kā par pieciem punktiem. Pēc pirmā puslaika Latvija zaudēja Lietuvai ar rezultātu 39:40.

Trešo ceturtdaļu jau veiksmīgāk aizvadīja Latvijas valstsvienība, kas vienu brīdi atradās vadībā ar astoņu punktu pārsvaru, tomēr pēdējās desmit minūtes tika sagaidītas pie rezultāta 56:53 Latvijas komandas labā. Pēdējā ceturtdaļā neviena no komandām nespēja veikt atrāvienu, bet 40 sekundes pirms cīņas beigām rezultāts bija neizšķirts 73:73. Precīzi darbojoties no soda metienu līnijas, Latvijas pārstāvji izkaroja trīs punktu pārsvaru, kuru līdz cīņas beigām nosargāja.

Latvijas izlasē rezultatīvākā spēlētāja godu ar 15 punktiem dalīja Jānis Timma un Arnolds Helmanis, kamēr 13 punktus iekrāja Mārcis Vītols.

F grupas pirmajos mačos pirmdien Latvijas basketbolisti ar rezultātu 62:69 zaudēja Slovēnijai, bet Lietuva ar 82:60 pārspēja Spāniju.

Pašlaik F grupas kopvērtējumā trīs uzvaras trijās spēlēs ir Slovēnijai, Spānija un Itālija iekrājušas pa divām uzvarām četros mačos, Turcijas kontā divi panākumi trīs cīņās, bet Latvijas un Lietuvas izlases četrās spēlēs izcīnījušas pa vienai uzvarai.

Otrā posma pēdējā spēlē Latvijas izlase trešdien tiksies ar Itāliju. Šajā mačā Latvijas komandai obligāti nepieciešama uzvara.

Pēc otrā posma ceturtdaļfinālā iekļūs grupas četras spēcīgākās komandas, bet pārējās turpinās cīņu par 9.-12.vietu.

Kā ziņots, Eiropas čempionāta pirmajā posmā Latvijas izlase spēlēja C apakšgrupā, kur ar vienu uzvaru trijās spēlēs ieņēma trešo vietu.

C grupas pirmās kārtas mačā Latvijas izlase ar 88:50 pārliecinoši pieveica Gruzijas vienaudžus, pēc tam ar 51:64 samērā līdzīgā spēlē piekāpās Spānijai, bet trešajā mačā ar 61:64 dramatiskā cīņā pagarinājumā piekāpās Turcijas valstsvienībai.

Līdz ar to otro posmu Latvijas izlase sāka bez uzvarām.

Šajā vecuma grupā šogad neviena komanda neatstās A divīziju, jo 2013.gadā Eiropas U-20 čempionātā piedalīsies 20 valstu izlases.

Pagājušajā gadā Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionātā visai negaidīti iekļuva ceturtdaļfinālā un noslēgumā palika astotajā vietā.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, vien divas dienas pirms treniņnometnes izlases galvenā trenera amatā tika apstiprināts Roberts Štelmahers, jo līdzšinējais treneris Agris Galvanovskis vairs nevarēja pildīt savus pienākumus. Latvijas U-20 izlase aizvadīja sešas pārbaudes spēles, kurās pa divām reizēm pārliecinoši pieveica Baltkrieviju un Igauniju, bet divreiz pārliecinoši zaudēja šajā vecuma grupā ļoti spēcīgajai Lietuvai.

Kā ziņots, dažādu iemeslu dēļ Latvijas U-20 izlases ierindā nav vairāku 1992.gadā dzimušo basketbolistu, kuri pirms diviem gadiem izcīnīja trešo vietu Eiropas U-18 čempionātā un pērn startēja pasaules U-19 čempionātā - Dāvis Bertāns un Kaspars Vecvagars iekļauts pieaugušo valstsvienības kandidātos, Edmunds Dukulis un Aleksejs Rostovs devušies mācīties uz ASV, bet Renārs Magone ārstē savainojumu.