Latviešu basketboliste Dita Liepkalne sestdien guva 13 punktus Spānijas augstākās līgas mačā, kurā viņas pārstāvētā Bembivres "Embutidos Pajariel" komanda savā laukumā ar rezultātu 74:56 (20:19, 9:14, 21:14, 24:9) uzvarēja "Gran Canaria 2014".

Latviete laukumā pavadīja 35 minūtes un 27 sekundes, raidot grozā piecus no desmit izpildītajiem divpunktu metieniem un vienīgo tālmetienu.

Tāpat Liepkalne iekrāja trīs atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles, cīņu noslēdzot ar 14 efektivitātes koeficienta punktiem.

Tikmēr citā mačā ar 18 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām atzīmējās latviete Kristīne Vītola, tomēr viņas pārstāvētā Saragosas "Mann-Filter" vienība cieta kārtējo neveiksmi, ar 50:69 (15:19, 9:24, 11:15, 15:11) izbraukumā piekāpjoties spēcīgajai Salamankas "Perfumerias Avenida".

Vītola nospēlēja 35 minūtes un 18 sekundes, realizējot astoņus no 13 izpildītajiem divpunktu metieniem un divus no trim soda metieniem, bet netrāpīja vienīgo tālmetienu. Latviete arī izprovocēja piecus noteikumu pārkāpumus, tiekot pie 22 efektivitātes koeficienta punktiem.

Vēl vienā mačā svētdien Elīnas Babkinas jaunā komanda Žironas "Spar Citylift" sacentīsies ar "Gernika Bizkaia" basketbolistēm.

Čempionāta kopvērtējumā "Spar Citylift" ar 16 uzvarām 19 spēlēs ieņem trešo vietu, bet galvgalī ar 19 panākumiem 21 spēlē ir "Perfumerias Avenida". Tikmēr "Embutidos Pajariel" ar 11 uzvarām 20 spēlēs saglabā sesto vietu, bet "Mann-Filter" vienība ar piecām uzvarām atrodas 12.pozīcijā.

Pēc regulārā čempionāta izslēgšanas spēļu turnīrā piedalīsies tikai četras spēcīgākās komandas. Līgā startējošo klubu skaits šosezon palielinājies no 12 līdz 14.