ULEB Eirolīgas finālčetrinieku ceturtdien sasniedza Spānijas vienība Madrides "Real" un Grieķijas klubs Pireju "Olympiacos".

Pirmajā ceturtdienas spēlē "Real" viesos ar rezultātu 76:63 (18:21, 15:18, 18:10, 25:14) pārspēja Turcijas klubu Stambulas "Anadolu Efes".

Līdz ar to, sērijā līdz trim uzvarām ar 3-1 triumfēja Madrides vienība.

Pirmo spēles puslaiku aktīvāk aizvadīja mājinieki, kuriem pārtraukumā ejot bija sešu punktu pārsvars (39:33). Tomēr trešās ceturtdaļas trešajā minūtē viesi jau izvirzījās vadībā (40:39), bet ceturksni noslēdzās vien ar divu punktu atstatumu - 51:49 "Real" komandas labā.

Ceturtā nogriežņa sākumā vairāk uzbruka viesi, kuri otrajā ceturtdaļas minūtē panāca jau deviņu punktu pārsvaru (58:49). Atlikušajā spēles pamatlaika daļā "Anadolu Efes" basketbolisti nespēja lauzt spēles gaitu un mačā ar 76:63 triumfēja Madrides klubs.

Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem bija Rūdijs Fernandess, kuram gūti 17 punkti, bet Stambulas vienībā ar 16 punktiem izcēlās Nenads Krističs.

Tikmēr otrajā ceturtdaļfināla spēlē "Olympiacos" savā laukumā ar 71:68 (16:17, 20:13, 21:13, 21:18) pārspēja Spānijas basketbola klubu "Barcelona".

Sērijā līdz trim uzvarām ar 3-1 triumfēja "Olympiacos".

Lai gan puslaika pārtraukumā ejot ar astoņiem punktiem vadībā bija "Barcelona" vienība (37:29), tomēr trešajā spēles nogrieznī mājinieki zaudēto atguva un rezultāta tablo pirms ceturtās ceturtdaļas vēstīja neizšķirtu 50:50.

Ceturtajā spēlēs ceturksnī cīņa aizritēja līdzīgi, taču ceturtdaļas pēdējā sekundē tālmetienu realizēja Georgs Printezis, izraudams "Olympiacos" uzvaru ar 71:68.

Uzvarētājiem lielisku sniegumu nodemonstrēja Vasilis Spanulis, kurš iemeta 17 punktus. Savukārt "Barcelona" rindās ar 13 punktiem atzīmējās Ante Tomičs.

Kā zināms, Latviešu basketbolista Jāņa Blūma pārstāvētā Grieķijas komanda Atēnu "Panathinaikos" trešdien ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā mačā savā laukumā ar 55:74 piekāpās Krievijas superklubam Maskavas CSKA, tādejādi neiekļūstot labāko komandu četriniekā.

Sērijā līdz trim panākumiem ar 3-1 triumfēja CSKA.

Tāpat zināms, ka ULEB Eirolīgas čempionu pilnvaras ir nolikuši "Maccabi Electra" basketbolisti no Izraēlas, kuri sērijā līdz trim uzvarām ar 0-3 piekāpās Turcijas klubam Stambulas "Fenerbahce Ulker".

Pēc ceturtdaļfināla Madridē maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.