2016. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Francijā pirmdien, 13. jūnijā, skaistu uzvaru svinēja Itālijas izlase, kas E grupas divu favorītu duelī ar 2:0 (1:0) pieveica neseno FIFA pasaules ranga līderi Beļģiju.

Itālijai uzvaru nodrošināja Emanueles Džakerīni un Graciāno Pelles gūtie vārti.

Jau spēles devītajā minūtē itāļus glāba pieredzējušais vārtsargs Džanluidži Bufons, kurš spēles turpinājumā gan mazāk iesaistījās spēlēs, jo izcili darbojās Itālijas izlases aizsardzība, apturot visus beļģu centienus. Beļģijas izlases futbolisti pa vārtiem izdarīja kopā 18 sitienus, bet tikai divi lidoja vārtu rāmī, vēl seši bija garām vārtiem, bet desmit sitienus bloķēja itāļu futbolisti.

Tikmēr Itālija labi izmantoja savas iespējas un katrā puslaikā guva pa vieniem vārtiem. 32. minūtē beļģi "nogulēja" teicamu Leonardo Bonuči piespēli un Džakerīni vienatnē pārspēja beļģu vārtsargu Tibo Kurtuā. Otro reizi beļģu vārtos bumba ielidoja jau otrā puslaika kompensācijas laikā, kad pretuzbrukumā spēcīgi praktiski tukšos vārtos sita Pelle. Beļģus no vēl lielāka zaudējuma glāba Kurtuā, kurš vairākas reizes neļāva itāļiem ar vārtu guvumu noslēgt labus uzbrukumus un spēcīgus sitienus.

$duelID=411;$eventID=13;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>