Vēl no "nāves grupas" tālāk tika Portugāle, kas ar 2:1 pieveica Nīderlandi. Dānijai un Nīderlandei šis čempionāts noslēdzies pēc apakšgrupu spēlēm. Vācijai tā bija trešā uzvara trīs spēlēs, un tā ir vienīgā valstsvienība EURO 2012, kas priekšsacīkstēs spējusi uzvarēt visās spēlēs.

Vācijai vārtus guva Lukašs Podoļskis un Larss Benders, bet dāņiem – Mihaels Krons-Deli.


EURO 2012 laikā pēc katras spēles izvēlies savu Spēles Zvaigzni un nobalso!

Izvēlies DELFI spēles zvaigzni

Šīs spēles rezultāti

Jau pirmajās minūtēs komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem – divas reizes iespējas bija Tomasam Milleram, bet dāņiem laba iespēja bija pēc viena no stūra sitieniem. Tad vairāku minūšu "klusumu" mačā pārtrauca vācieši – Vācijas izlases savu ofensīvu 19.minūtē ar vārtu guvumu noslēdza Podoļskis. Pēc piespēles gar vārtiem bumba nonāca pie Podoļska, kurš ar spēcīgu sitienu no 10 metriem guva vārtus – 1:0.

Jau pēc piecām minūtēm Dānija lieliskā stilā atspēlējās. Pēc stūra sitiena no labās malas bumbu soda laukuma tālajā stūrī saņēma Bendtners, ar galvu piespēlēja dziļāk iekšā soda laukumā un Krons-Deli ar galvu guva vārtus – 1:1.

Vācijai līdz pirmā puslaika izskaņai bija liels pārsvars, bet bumbu vārtos nespēja dabūt vācu futbolisti – savas izdevības neizmantoja Khedira, Gomess, Podoļskis.

Otrajā puslaikā spēles stils nemainījās – Vācija uzbruka, Dānija aizstāvējās. 51.minūtē gan Vācija gandrīz "samaksāja" par savu lielo uzmanību uzbrukumam, bet dāņu pretuzbrukumā Jakoba Poulsen spēcīgs sitiens bija nedaudz neprecīzs. Vācija turpināja ar saspēli izveidot situācijas, bet Dānija dzelžaini aizstāvējās līdz pat 80.minūtēi. Dānija centās kaut ko izveidot uzbrukumā, un paši iekrita uz pretuzbrukumu - Vācija teicami izspēlēja skaitlisko vairākumu un Larss Benders bez problēmām guva vārtus.

Pēdējās minūtēs Vācija īpaši necentās palielināt savu pārsvaru, savukārt dāņiem nebija iespēju paglābties mačā un pacīnīties par vietu ceturtdaļfinālā.

Tagad 22.jūnijā ceturtdaļfinālā Vācija tiksies ar Grieķiju, bet 21.jūnijā ceturtdaļfināla cīņas ieskandinās Portugāles un Čehijas duelis.