2013.gada Eiropas basketbola čempionāta otrajā dienā pie uzvarām tika Horvātijas, Ukrainas un Somijas valstsvienības.

Horvātija saspringtā C grupas mačā ar 77:76 (17:15, 18:19, 15:18, 27:24) pārspēja Gruzijas valstsvienību.

Horvātijas izlasē ar 16 punktiem izcēlās Dontejs Dreipers, 15 punktus pievienoja Bojans Bogdanovičs, bet 12 un 10 punkti attiecīgi Dario Saričam un Damiram Markotam. Tikmēr Gruzijas rindās 25 punktus sameta Georgs Cincadze, 20 punkti Rikijam Hikmanam, bet 15 punktus guva Viktors Sanikidze.

No mača pirmajām minūtēm cīņa bija diezgan līdzīga. Ceturtdaļas vidū Horvātija ieguva piecu punktu pārsvaru, taču gruzīni ātri atspēlējās. Līdzīgs scenārijs bija arī otrajā ceturtdaļā, kad Gruzija vairākas reizes neļāva pretiniekiem atrauties. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija 35:34 horvātu labā. Otrā puslaika pirmajā daļā vienības apmainījās punktu guvumiem un rezultāts turējās līdzīgs. Mača izskaņā joprojām nevienai komandai nepiederēja pārsvars, bet 21 sekundi pirms mača beigām vadībā ar 76:75 bija Gruzija. Tomēr Ante Tomičs caurgājienā prata izraut savai komandai uzvaru.

Tikmēr Ukraina A grupas cīņā ar 74:67 (19:13, 16:13, 18:20, 21:21) pieveica Izraēlu.

Uzvarētājiem ar 17 punktiem izcēlās Sergijs Gladirs, 15 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Vjačeslava Kravcova kontā, bet 13 punktus pievienoja Maksims Pustozvonovs. Tikmēr Izraēlas komandā vienīgais, kurš guva vairāk par desmit punktiem bija Afiks Nisims.

Arī šajā mačā galotne bija ļoti saspringta, jo četras minūtes pirms mača beigām Ukraina bija vadībā tikai ar 62:60. Tomēr turpinājumā ukraiņi veica nelielu izrāvienu, kas arī ļāva gūt uzvaru šajā cīņā.

Savukārt Skandināvijas komandu duelī Somija ar rezultātu 81:60 (27:27, 21:4, 19:15, 14:14) diezgan pārliecinoši pārspēja Zviedriju.

Somijas komandā ar 14 punktiem izcēlās Džeralds Lī, 12 punkti Kimmo Mūrinenam, bet pa desmit punktiem guva Šons Hafs, Peteri Koponens un Tēmu Ranniko. Tikmēr Zviedrijas vienībā 19 punktus sameta Džefrijs Teilors, bet 12 punkti Jona Jerebko rēķinā.

Somija pamatus uzvarai ielika jau otrajā ceturtdaļā, kurā pretiniekiem viņi ļāva gūt vien četrus punktus. Iekrāto pārsvaru somi ne tikai nosargāja, bet arī palielināja un izcīnīja otro uzvaru turnīrā.