Graujošu uzvaru pirmajā 2013.gada Eiropas basketbola čempionāta mačā trešdien izcīnīja Spānijas valstsvienība, kas C grupas spēlē ar rezultātu 68:40 (24:9, 9-11, 16:17, 19-3) pārliecinoši pārspēja Horvātijas valstsvienību.

2011.gada Eiropas čempionu rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Rūdijs Fernandess, kurš izcīnīja arī astoņas atlēkušās bumbas, 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas Marka Gasola kontā, bet 13 punktus pievienoja Hosē Kalderons. Tikmēr horvātiem 12 punktus guva Bojans Bogdanovičs, bet neviens cits vairāk par desmit punktiem neguva.

Spānija pamatus uzvarai ielika jau pirmajā ceturtdaļā, kuru uzvarēja ar 24:9. Nākamajās divās ceturtdaļās cīņa bija līdzīgāka, taču pārsvars laukumā joprojām piederēja spāņiem. Noslēdzošajās desmit minūtēs Horvātijai spēle pavisam nevedās, un tā spēja gūt tikai trīs punktus. Bezierunu zaudējums horvātiem.

Tikmēr D grupas spēlē pārliecinošu uzvaru guva arī Grieķijas izlase, kura ar rezultātu 79:51 (15:13, 24:8, 20;14, 20:16) apspēlēja Zviedriju.

Uzvarētājiem ar 13 punktiem izcēlās Vasilis Spanulis, 12 punkti Janisa Boruša rēķinā, bet Kostas Slukas izcēlās ar 10 punktiem. Tikmēr Zviedrijas izlases labā Džefrijs Teilors guva 16 punktus.

Maču veiksmīgāk iesāka zviedri, izvirzoties vadībā ar 8:3, taču Grieķija nesāka panikot un lēnām sāka samazināt rezultāta deficītu. Līdz ceturtdaļas beigām tas izdevās un grieķi bija vadībā ar 15:13. Otrajā ceturtdaļā Grieķija turpināja spēlēt pārliecinošāk, kas palīdzēja ātri panākt desmit punktu pārvaru, bet puslaiks noslēdzās ar rezultātu 39:21. Turpinājumā spēles ritējums nemainījās, Zviedrijai neizdevās atspēlēties un Grieķija svinēja drošu uzvaru.

Savukārt A grupas pastarīšu duelī Ukraina sīvā cīņā ar 58:57 (11:12, 15:24, 14:12, 18:9) uzvarēja Beļģijas valstsvienību.

Ukrainas labā 16 punktus guva Ihors Zaicevs, bet Sergijs Gladirs 11 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Tikmēr Beļģijas labā 14 punktus guva Kristofs Begins, kamēr Džonatans Tabu pievienoja 13 punktus.

Spēles sākums izvērtās līdzīgs, taču otro ceturtdaļu daudz veiksmīgāk aizvadīja Beļģijas basketbolisti, kuri veica izrāvienu, iegūstot 13 punktu pārvaru (31:18). Līdz puslaika beigām Ukraina prata trīs punktus atspēlēt, bet trešajā ceturtdaļā viņiem rezultāta deficītu īsti neizdevās samazināt. Taču tas izdevās pēdējā ceturksnī, Ukrainas izlase lēnām samazināja pretinieku pārvaru un divas minūtes pirms spēles beigām izlīdzināja rezultātu (55:55). Beļģi ātri atguva divu punktu pārsvaru, taču trīs sekundes pirms spēles beigām ukraiņu naturalizētais spēlētājs Jūdžins Džeters guva divus punktus ar sodu, tādējādi nodrošinot uzvaru savai komandai.