Porziņģis savā debijā bija rezultatīvākais Latvijas izlases rindās, gūstot 24 punktus un izcīnot 12 atlēkušās bumbas. Viņa kontā arī divas pārtvertas piespēles un divi bloķēti metieni.

Latvijas izlases rindās teicami maču aizvadīja arī Rolands Šmits, kurš guva 18 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, bet Jānis Strēlnieks guva 14 punktus un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles.

Polijas izlases rindās tikai Damjēnam Kuligam izdevās pārsniegt desmit gūto punktu robežu, gūstot 12 punktus.

Latvijas izlasei pirmajā ceturtdaļā un otrās ceturtdaļas sākumā nekādi neizdevās apturēt Polijas uzbrukumu, jo pretinieki nospēlētajās nepilnās 12 ar pusi minūtēs bija panākuši 30:23. Pēc Latvijas izlases galvenā trenera Ainara Bagatska pieprasītā minūtes pārtraukuma mājiniekiem izdevās gūt 14 punktus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 37:30. Puslaika izskaņā poļi vēl paspēja gūt divus punktus, pārtraucot savu "sauso" periodu.

Trešās ceturtdaļas vidū Latvija panāca savu tobrīd lielāko pārsvaru 49:38, bet poļi rokas nenolaida. Neļaujot Latvijas izlasei palielināt savu pārsvaru, Polijas basketbolisti, vienmērīgi visiem gūstot punktus, lēnām deldēja rezultāta starpību un nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām izlīdzināja rezultātu 65:65. Latvijas izlasei izšķirošo pārsvaru nodrošināja Jānis Timma, Jānis Strēlnieks un Kristaps Porziņģis, kuri pusotrā minūtē panāca 73:65.

Nākamo pārbaudes spēli Latvijas izlase aizvadīs 19. augustā, kad "Arēnā Rīga" uzņems Lietuvas izlasi tās labākajā sastāvā.
Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi no "Arēnas Rīgā".

Pārbaudes spēle basketbolā: Latvija – Polija
Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākais bija Kristaps Porziņģis, kurš guva 24 punktus. 18 punktu Rolanda Šmita kontā, bet 14 punktus pievienoja Jānis Strēlnieks.
Latvija - Polija 77:65. Spēle noslēgusies! Uz pēdējām sekundēm laukumā nākušais Gromovs iebaksta bumbu grozā un panāk mača gala rezultātu
75:65Porziņģis iemeta pusāķa metienu, tuvinot Latvijas izlasi pretī uzvarai.
73:65Porziņģis iemeta tālmetienu uzbrukuma pēdējās sekundēs. Līdz spēles beigām vēl 1:20 minūtes.
70:65Timma ar spēku iespieda pretinieku zem groza un guva divus punktu, bet tad poļi pieļāva kļūdu. Šo kļūdu Strēlnieks pārvērta trīs punktos, realizējot tālmetienu.
65:65Cīņa laukumā kļuva arvien asāka, bet rezultāts kādu laiku nemainījās. Tad Kuligs ar tālmetienu panāca neizšķirtu rezultātu, bet Bagatskis pieprasīja minūtes pārtraukumu.
65:62Šmits ierāvās zem groza, Timma viņam piespēlēja, un Šmits guva punktus, taču Zamojskis trāpīja vēl vienu tālmetienu Polijas valstsvienībai. Tad Porziņģis izcēlās ar skaistu bloku, bet nākamajās epizodēs punkti netika gūti.
63:59Timma ar muguru pret grozu apspēlēja pretspēlētāju, bet Polija atkārtotā uzbrukumā prata trāpīt tālmetienu no stūra.
61:54Dāvis Bertāns guva sarežģītus divus punktus no tuvas distances, tomēr poļi turpināja turēties spēlē ar soda metieniem. Tad Porziņģis arī iemeta sarežģītu metienu pāri pretinieka rokām.
Sākusies 4. ceturtdaļa.
57:52. Noslēgusies 3. ceturtdaļaSokolovskis tupināja Polijas izlases labās sekmes no soda metienu līnijas, bet pusminūti pirms trešdaļas beigām Blūms realizēja savus sodiņus. Pašās ceturtdaļas beigās Meiers pārkāpa noteikumus, un Zamojskis guva vēl divus punktus.
55:48Latvijas izlases spēlētāji pāris epizodēs pēc kārtas sadusmoja Bagatski, taču tad izdevās pārtvert bumbu un izveidot pretuzbrukumu, kurā Janičenoks guva divus punktus.
53:46Blūms piespēlēja Porziņģim, kurš guva punktus no tuvas distances, tādējādi apturot Polijas desmit punktu izrāvienu. Tomēr arī turpinājumā poļiem izdevās nopelnīt soda metienus, šoreiz trāpīts viens no diviem.
49:45Polijas basketbolisti guva punktus no soda metienu līnijas, samazinot rezultāta deficītu.
49:38Polijas izlasei izdevās vēl viens precīzs tālmetiens, bet tad Šmits no groza apakšas divus punktus atguva. Šmits turpināja būt aktīvs, Strēlnieks viņu atrada groza apakšā un viņš nopelnīja divus soda metienus, realizējot abus.
45:35Porziņģis pēc Strēlnieka piespēles iemeta pustālo metienu un panāca 10 punktu pārsvaru.
43:35Porziņģis vairākas reizes pamēģināja veiksmi no tālās distances, bet Šmits tika pie bumbas groza apakšā izcēlās ar 2+1 punktu gājienu. Poļi uz to atbildēja ar tālmetienu, taču Strēlnieks nepalika parādā atbildi.
38:32Puslaika sākumā abas komandas apmainījās ar neprecīziem uzbrukumiem, bet tad Porziņģis izcīnīja atlēkušo bumbu pēc sava neveiksmīgā metiena un guva vienu punktu.
Sācies 2. puslaiks.
Latvijas izlases sastāvā pirmajā puslaikā 12 punktus guva Porziņģis, bet pa 9 punktiem sametuši Šmits un Strēlnieks.
37:32 Noslēdzies 1. puslaiks.
37:32Polijas izlases septiņu minūšu ilgo "sausuma" sēriju pārtrauca Sokolovskis, kurš iemeta divus soda metienus.
37:30Latvija atkal aizsardzībā spēlēja ļoti labi, Šmits skrēja uz priekšu, sagaidīja piespēli un atkal iespaidīgi satricināja grozu.
35:30Strēlnieks guva vienu punktu, realizējot soda metienu pēc tehniskās piezīmes. Latvijas izlases sniegums aizsardzībā pēdējās minūtes bija ļoti labs, bet nākamajā uzbrukumā Timma teicami piespēlēja Strēlniekam, kurš rāvās uz groza un bija precīzs. Latvijai 12:0 izrāviens.
32:30Latvija labi nospēlēja aizsardzībā un ieguva bumbu, Dairis Bertāns uz priekšu piespēlēja Šmitam, kurš šoreiz viegli guva divus punktus. Latvijas izrāviens turpinājās ar Daira Bertāna tālmetienu pēc pacietīgas izspēles.
27:30Lielisks garāmgājiens Šmita izpildījumā, un viņš ar vienu roku triec bumbu grozā no augšas. https://twitter.com/GJonans/status/896055732776218628
25:30Dairis Bertāns devās caurgājienā un nopelnīja divus soda metienus. Viņš realizēja abus, bet vēlāk Latvijas pie sava groza izcīnīja vairākas atlēkušās bumbas, taču gūt punktus neizdevās.
23:30Otrās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlasei problēmas ar atlēkušo bumbu izcīnīšanu pie sava groza. Poļi gūst vēl divus punktus, un Bagatskis pieprasa minūtes pārtraukumu.
23:28Naturalizētais polis Sloters ceturtdaļas sākumā gūst četrus punktus pēc kārtas. Latvijai ar precīzu metienu izcēlās Janičenoks. Polija vadību nostiprināja pēc Zamojska soda metieniem.
Sākusies 2. ceturtdaļa.
Porziņģis pirmajā ceturtdaļā guvis 12 punktus, būdams pārliecinoši rezultatīvākais spēlētājs līdz šim.
21:23. Noslēgusies 1. ceturtdaļa. Porziņģis ar sodiņiem guva vēl divus punktus, panākot Latvijai trīs punktu pārsvaru, bet Polija aizvadīja veiksmīgas ceturtdaļas beigas un atguva vadību.
19:18Porziņģis ar tālmetienu rezultātu izlīdzināja, bet pēcāk viņš stājās uz soda metienu līnijas, kura guva vēl vienu punktu.
15:16Polijas basketbolistiem šajā mačā izdodas bieži tikt uz soda metienu līnijas, tādējādi viņi gūst vieglus punktus. Kārtējā Latvijas izlases uzbrukumā Strēlnieks devās caurgājienā, kurā guva divus punktus un realizēja arī soda metienu.
12:14Pēc poļu skaista uzbrukuma Strēlnieks ar tālmetienu rezultātu izlīdzināja, taču tūdaļ Polija atkal atguva vadību. Turpinājumā komandas apspriedās minūtes pārtraukumā.
9:10Polijas spēlētājs izcēlās ar 2+1 punktu gājienu, taču uz to ar precīzu metienu no groza apakšas pēc Timmas piespēles atbildēja Porziņģis. Kuligs iemeta tālmetienu un deva Polijas izlase vadību, taču Šmits ar vienu realizētu soda metienu deficītu samazināja līdz minimumam.
6:4Poļi guva vēl divus punktus ar soda metieniem, bet pēc tam Porziņģis vēlreiz iedankoja. Turpinājumā  arī Šmitam izdevās ātro uzbrukumu noslēgt ar bumbas triecienu grozā.
2:2Porziņģis izcīnīja Latvijai pirmo uzbrukumu, taču viņa pirmais tālmetiens bija neprecīzs. Pēc tam ātrajā pretuzbrukumā pēc Strēlnieka piespēles Porziņģis skaisti trieca bumbu grozā no augšas un guva savus pirmos punktus valstsvienībā. Poļi divus punktus guva ar soda metieniem pēc Porziņģa piezīmes. "Knicks" zvaigzne turpināja būt aktīvs, nopelnīja divus soda metienus, bet abus aizmeta garām.
Iesildīšanās laikā visiem spēlētājiem bija T-krekli ar uzrakstu "Turies, Boni!". Atbalsts traumu guvušajam komandas biedram Jānim Bērziņam!
Ceturtdien notikušajā atklātajā treniņā Porziņģis savā debijas spēlē Latvijas izlases sastāvā pauda vēlmi izcelties ar kādu "sulīgu" danku. Iesildoties viņš aktīvi tricina grozu.
Latvijas izlase pagaidām pārbaudes spēlēs cīnās ar negatīvu uzvaru un zaudējumu bilanci, tomēr līdz šim valstsvienība nav spēlējusi pilnā sastāvā. Šis ir pirmais mačs, kurā galvenie spēki ir sapulcēti komandā.
Latvijas izlases spēlētāji tiek izsaukti laukumā!
Latvijas izlases sastāvā šajā mačā nepiedalīsies Andrejs Gražulis, Aigars Šķēle un Ojārs Siliņš.
Latvijas basketbola izlase aizvada pirmo spēli savu skatītāju priekšā, gatavojoties 2017. gada Eiropas čempionātam. Šis mačs zīmīgs arī ar to, ka Latvijas izlases sastāvā debitēs Kristaps Porziņģis, kā arī atgriešanos piedzīvos Dāvis Bertāns.