Malnaču jaunajā amatā pirmdien apstiprināja Latvijas futbola virslīgas kopsapulcē, pastāstīja biedrības valdes priekšsēdētājs Ainārs Tamisārs. Malnačs vēlas turpināt darbu Latvijā, tādēļ drīzumā plāno nodot lietas "Blackpool" klubā, kur viņš piecus gadus pildījis direktora pienākumus. Interneta režīmā Malnačs jaunos pienākumus jau ir sācis veikt, paskaidroja Tamisārs.

Tamisārs Malnaču uzskata par virslīgai ļoti piemērotu izpildamatpersonu, kurš Latvijas futbolu centīsies tuvināt Anglijas Premjerlīgas līmenim. Malnačs pārliecinoši izklāstījis savu programmu un pārliecinājis kopsapulces dalībniekus par savām prasmēm. Tamisārs rēķinās, ka Malnačam svarīgs uzdevums būs naudas piesaistīšana futbolam.

Sākotnēji izpilddirektora amatam pieteicās septiņi kandidāti, no kuriem trijus izvirzīja otrajā kārtā. Biedrības izpilddirektora darba pienākumos būs virslīgas attīstības koncepcijas izstrāde un realizēšana, tās mārketinga un sabiedrisko attiecību stratēģija, Komercreglamenta izstrāde, tā normu ieviešana dzīvē un kontrole, atbalstītāju un sponsoru piesaiste, sadarbība ar futbola klubiem, Latvijas Futbola federāciju (LFF), Eiropas Futbola asociāciju savienību (UEFA) un masu medijiem.

Desmit virslīgas klubi jau agrāk vienbalsīgi pieņēma LFF uzaicinājumu iestāties jaundibinātajā biedrībā "Latvijas Futbola virslīga", kas kopā ar LFF turpmāk nodarbosies ar Latvijas čempionāta virslīgas organizatoriskajiem jautājumiem kā pilntiesīga juridiska organizācija.

Latvijas futbola čempionāta virslīgas sezonā pirmās spēles būs 24. un 25.martā.

"Blackpool" Premjerlīgā spēlēja 2010./2011.gada sezonā, līdz izkrita uz vienu pakāpi zemāku līgu.