Latvijas sieviešu futbola izlase pagājušās nedēļas nogalē pārbaudes spēlē ar 5:1 pieveica Lietuvas specīgāko klubu "Gintra Universitetas", informē Latvijas Futbola federācija.

Gatavojoties 2019. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas priekšacīkšu turnīram, Latvijas nacionālā sieviešu futbola izlase sestdien, 18. februārī Elektrum Olimpiskā sporta centra futbola hallē otro reizi šogad tikās ar Lietuvas čempionēm FK "Gintra Universitetas". Abu komandu pirmajā tikšanās reizē ar rezultātu 5:0 pārākas bija mūsu izlases futbolistes.

Arī šajā mačā mūsu dāmu futbola valstsvienība laukumā pierādīja savu pārākumu, spējot realizēt piecus no visiem radītajiem vārtu gūšanas momentiem un tādējādi izcīnot pārliecinošu uzvaru ar kopējo rezultātu 5:1 (2:0). Pirmā puslaika 19. minūtē rezultātu ar precīzu sitienu vārtu apakšējā labajā stūrī atklāja Olga Ševova, savukārt 31. minūtē ar skaistu sitienu no soda laukuma robežas pārsvaru dubultoja Anastasija Fjodorova.

Trešo reizi bumba pretinieču vārtos nonāca 50. minūtē pēc Renātes Fedotovas precīzi izpildītā soda sitiena, kad bumba ielidoja precīzi vārtu augšējā kreisajā devītniekā. Pēc desmit minūtē ar produktīvām individuālām darbībām un precīzu sitienu vārtu kreisajā apakšējā stūrī izcēlās Karlīna Miksone. Visbeidzot lielisku individuālo meistarību minūti vēlāk nodemonstrēja Olga Ševcova, apspēlējot vairākas pretspēlētājas un gūstot savus otros vārtus spēlē. Minūti pirms pamatlaika beigām pretiniecēm izdevās vienus vārtus atgūt, kad pirmā pie atlēcošās bumbas nonāca un precīzu sitienu veica lietuviešu kluba leģionāre Zenata Kolmane.

Zīmīgi, ka šī bija noslēdzošā pārbaudes spēle mūsu izlasei šajā sagatavošanās periodā tieši Latvijā. Martā komanda dosies uz pārbaudes spēļu turnīru "Aphrodite Cup 2017" Kiprā, kurā tiks realizēts noslēdzošais sagatavošanās posms pirms sezonas svarīgākā turnīra - kvalifikācijas spēlēm aprīlī Gruzijā.