Latvijas sieviešu futbola izlase Pasaules kausa (PK) priekšsacīkšu kvalifikācijas kārtas otrajā spēlē sestdien cīnījās neizšķirti 2:2 (1:0) ar Kazahstānas izlasi, nespējot noturēt divu vārtu pārsvaru.

Latvijas izlase šajā mačā bija ļoti tuvu uzvarai un garantētai vietai uz kvalifikācijas pamatturnīru, bet tagad šī vieta būs jāizcīna noslēdzošajā spēlē.

Spēles rezultātu cīņas 37. minūtē atklāja Anastasija Fjodorova, kurai tas bija otrais precīzais sitiens turnīrā, kamēr 64. minūtē uzbrucēja Renāte Fedotova pārsvaru dubultoja.

Diemžēl mača beigas Didža Matīsa trenētajai Latvijas izlasei nebija sekmīgas, jo 75.minūtē Anastasija Ročāne bumbu ieraidīja savos vārtos, bet vēl pēc desmit minūtēm Jūlija Mjasņikova panāca izlīdzinājumu 2:2.

Tikmēr citā šīs grupas spēlē sestdien nākamā Latvijas pretiniece Gruzija ar 2:1 (2:0) uzvarēja Igauniju, kas līdz ar to zaudēja izredzes tikt nākamajā kārtā.

Vēstīts, ka turnīra pirmajā spēlē Latvijas izlase ceturtdien sagādāja pārsteigumu, ar 4:0 pārspējot par favorīti uzskatīto Igaunijas izlasi, kamēr Kazahstāna ar 1:0 uzvarēja Gruzijas spēlētājas.

Patlaban Latvijai un Kazahstānai ir pa četriem punktiem, Gruzijai trīs, bet Igaunija ir tukšā.

Latvietes turnīru noslēgs otrdien, tiekoties ar mājiniecēm.

Pasaules kausa priekšsacīkšu kārtā 16 izlases sadalītas četrās grupās pa četrām valstsvienībām katrā. Nākamajā kārtā iekļūs katras apakšgrupas uzvarētāja un labākā no otro vietu ieguvējām, kuras rezultāti tiks ņemti vērā pret grupas uzvarētāju un trešās vietas ieguvēju.

Kvalifikācijas grupu kārtā šīs piecas izlases pievienosies 30 komandām. Otrajā posmā 35 izlases sadalītas septiņās grupās pa piecām komandām katrā aizvadīs divu apļu turnīru. Septiņas apakšgrupu uzvarētājas kvalificēsies finālturnīram. Savukārt četras labākās otro vietu ieguvējas, ņemot vērā to rezultātus pret apakšgrupu uzvarētājām, trešo un ceturto vietu ieguvējām, iekļūs "play-off" kārtā, kurā noskaidrosies vēl viena finālturnīra dalībniece.

Latvijas izlases rindās šajā turnīrā spēlē 18 futbolistes, no kurām desmit pārstāv iepriekšējo četru gadu Latvijas Siviešu futbola līgas (SFL) čempionvienību RFS.

Tāpat komandā iekļautas divas leģionāres. Vārtsardze Anastasija Čumika pārstāv "Le Moyne" koledžu ASV, bet Monika Estere Štube pārstāv slavenā Anglijas kluba "Leeds" dāmu komandu.

Savainojumu dēļ komandai Gruzijā nevar palīdzēt divas no sākotnējā kandidātu sarakstā iekļautajām futbolistēm. Anastasija Čemirtāne 18. februārī pārbaudes spēlē pret Lietuvas klubu "Gintra Universitetas" guva savainojumu, un traumas dēļ nevar palīdzēt arī Vācijas klubu Lihtenbergas SV47 pārstāvošā 2015. gada Latvijas labākā futboliste Ieva Bidermane.

2019. gada Pasaules kauss sievietēm norisināsies Francijā. Eiropas zonai šajā finālturnīrā atvēlētas astoņas vietas, kā arī viena vieta mājiniecēm francūzietēm.

2015. gada Pasaules kausa kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtā Latvijas izlase palika trešajā vietā savā apakšgrupā, nākamajam posmam nekvalificējoties.

Latvijas sieviešu izlases sastāvs Pasaules kausa priekšsacīkšu kvalifikācijas kārtā:

vārtsardzes - Anastasija Čumika ("Le Moyne" koledža, ASV), Marija Ibragimova, (RFS);

aizsardzes - Olga Matīsa, Anastasija Ročāne, Anna Krūmiņa, Elīza Spruntule (visas - RFS), Anna Propošina (Liepājas LSSS);

pussardzes - Viktorija Zaičikova, Sandra Voitāne (abas - RFS), Anastasija Fjodorova ("Rēzeknes BJSS"/"Progress"), Karlīna Miksone, Rebeka Tīle, Tatjana Baličeva (visas - Liepājas LSSS), Monika Estere Štube ("Leeds Ladies", Anglija);

uzbrucējas - Olga Ševcova, Renāte Fedotova, Kristīne Giržda (visas - RFS), Liene Vāciete ("Riga United").