Lietuvas čempione futbolā Viļņas "Žalgiris" trešdien vien kompensācijas laikā cieta neveiksmi cīņā ar Kazahstānas spēcīgāko klubu "Astana", zaudējot izredzes iekļūt UEFA Čempionu līgas trešajā kvalifikācijas kārtā.

"Žalgiris" viesos zaudēja ar 1:2 (0:1), izšķirošos vārtus ielaižot kompensācijas laika trešajā minūtē. "Astana", kura pērn negaidīti iekļuva Čempionu līgas grupu turnīrā, divu spēļu summā uzvarēja ar 2:1, jo pirmā cīņa Viļņā noslēdzās bez vārtu guvuma. Gadījumā, ja atbildes mačs būtu beidzies neizšķirti, tālāk tiktu Lietuvas klubs, jo tas būtu guvis vairāk vārtu viesos.

Par spēles varoni kļuva "Astana" komandas bosniešu leģionārs Mario Aničičs, kurš cīņas 31.minūtē atklāja rezultātu, bet mača beigās kompensācijas trešajā minūtē guva uzvaras vārtus, kuri ieveda Kazahstānas čempionus nākamajā kārtā.

"Žalgiris" labā cīņas 57.minūtē vārtus guva brazīliešu uzbrucējs Eliveltu, tomēr nosargāt sev vajadzīgo neizšķirtu Lietuvas klubs nespēja.

Pēdējo trīs gadu Lietuvas čempione "Žalgiris" Čempionu līgas otro kvalifikācijas kārtu nepārvar trešo gadu pēc kārtas. Pirms diviem gadiem lietuvieši divu spēļu summā ar 0:4 zaudēja Zagrebas "Dinamo", bet pērn ar minimālu 0:1 tika atzīts Zviedrijas kluba "Malmo" pārākums.

Nākamajā kārtā "Astana" tiksies ar Skotijas čempiones Glāzgovas "Celtic" un Gibraltāra čempionvienības "Lincoln Red Imps" dueļa uzvarētāju. Pirmajā spēlē pusamatieru komanda "Lincoln Red Imps" savās mājās guva sensacionālu uzvaru ar 1:0, taču trešdien Glāzgovā notiks atbildes spēle.

Kvalifikācijas trešās kārtas pirmās spēles notiks 26. un 27.jūlijā, bet atbildes mači norisināsies nedēļu vēlāk. Trešās kārtas uzvarētāji iekļūs "play-off" kārtā, kur norisināsies izšķirošās cīņas par vietu UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā.

Jau ziņots, ka Latvijas čempionvienība futbolā "Liepāja" kvalifikācijas otrajā kārtā divu spēļu summā ar 0:3 zaudēja Austrijas čempionei "Salzburg". Otrdien Liepājā notikušajā atbildes spēlē Viktora Dobrecova trenētā komanda cieta neveiksmi ar 0:2.