Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē Zemgus Girgensons nejauši ieraidīja ripu savas komandas vārtos, un viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" otrdien ar rezultātu 1:3 piekāpās Pitsburgas "Penguins".

Aizvadītajā mačā Girgensons "Sabres" komandas kreklā uz ledus pavadīja 12:03 minūtes, kuru laikā viņš divas reizes meta pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus, uzvarēja 54 procentos iemetienu, kā arī nopelnīja vienu divu minūšu noraidījumu. Spēli latvietis noslēdza ar negatīvu lietderības koeficentu -1.

Pirmās trešdaļas izskaņā Sidnijs Krosbijs realizēja vairākumu, un tieši tajā brīdī uz noraidīto soliņa atradās Girgensons. Nākamie vārti tika gūti trešās trešdaļas iesākumā, kad Sems Reinharts rezultātu izlīdzināja.

Tomēr punktu šim mačam pielika "Penguins" vienība, 55. un 57. minūtē Niks Bonino un Konors Šīrijs guva vārtus un panāca rezultātu 3:1. Tiesa, Šīrija vārtu guvumā neveiksmīga epizode bija Girgensonam, jo ripa vārtos ieslīdēja no viņa.

Pēc šīs uzvaras "Penguins" komanda oficiāli garantēja sev vietu Stenlija kausa izcīņā.