Latvijas hokeja valstsvienība, gatavojoties Soču olimpiskajām spēlēm, pirmajā pārbaudes mačā savā laukumā piektdien ar rezultātu 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) uzvarēja Krievijas otro valstsvienību.

Latvijas izlases labā vārtus guva Artūrs Kulda, Mārtiņš Karsums, Miks Indrašis un Miķelis Rēdlihs, bet Krievijas vienībā precīzs bija Aleksandrs Pankovs.

Jau no spēles pirmajām minūtēm iniciatīvu ieguva Latvijas izlase, kas regulāri spēja radīt draudus pie Staņislava Gaļimova sargātajiem vārtiem. Ar bīstamiem metieniem izcēlās Guntis Galviņš, Karsums, Armands Bērziņš un Indrašis, kurš devītajā minūtē nopelnīja mājiniekiem pirmo vairākumu. To Latvijas izlasei izdevās pārvērst vārtu guvumā, gan pēc Karsuma piespēles no aizvārtes ļoti spēcīgi ripu tālajā augšējā vārtu stūrī raidīja Kulda.

Drīz pēc gūtajiem vārtiem vēl vienu vairākumu mājiniekiem nopelnīja Vitālijs Pavlovs, tomēr šoreiz viesi savu vārtu drošību nosargāja. Turpinājumā Latvijas izlasei padevās vairāki bīstami pretuzbrukumi, bet Krievijas hokejistu uzbrukumu apgriezieni palielinājās vien uz pašām trešdaļas beigām. Laukuma saimnieki gan visus draudus Edgara Masaļska sargātajiem vārtiem pārliecinoši novērsa. Pašās trešdaļas beigās izcelties varēja Roberts Jekimovs, tomēr viņa metiens nebija precīzs.

Izcili Latvijas izlase uzsāka otro trešdaļu, ātri panākot trīs vārtu pārsvaru. Vispirms jau pēc 33 nospēlētām sekundēm teicamu sadarbību realizēja Miķelis Rēdlihs un Karsums, pēdējam raidot ripu tukšajā pretinieku vārtu stūrī. Savukārt 41 sekundi vēlāk vairākumā precīzs bija arī Indrašis, kurš no vārtu priekšas sākotnēji lika noprast, ka veiks piespēli, bet tad negaidīti veica metienu un pārsteidza Gaļimovu. Drīz pēc šiem vārtiem Latvijas izlase tika pie vēl viena vairākuma, tomēr tas palika neizmantots.

Tuvojoties trešdaļas vidum, uz noraidīto soliņu devās Guntis Galviņš, tomēr sekojušajā mazākumā laukuma saimnieki savus vārtus nosargāja. Reizi komandu no vārtu zaudējuma glāba Masaļskis, bet uzreiz pēc atgriešanās vienādos sastāvos asumos pie Masaļska vārtiem iesaistījās Māris Jass, arī tiekot noraidīts. Tomēr arī šajā mazākumā Latvijas izlases spēlētāji un Masaļskis darbojās pārliecinoši. Pēc ilgās spēlēšanas nevienādos sastāvos iniciatīva pamazām atgriezās mājinieku pusē, un pēc Miķeļa Rēdliha izgājiena pret vārtsargu Latvijas izlase atkal divas minūtes spēlēja vairākumā. Tajā laukuma saimniekiem padevās vairākas ļoti bīstamas saspēles, tomēr rezultāts palika nemainīgs. Arī atlikušajā trešdaļas laikā Latvijas izlase pārliecinoši kontrolēja laukumā notiekošo.

Trešās trešdaļas ievadā Krievijas izlase ieguva tiesības spēlēt vairākumā, un šoreiz ripa pabija Masaļska sargātajos vārtos, tomēr dēļ piespēles ar roku vārtu guvums netika ieskaitīts. Pēc atgriešanās pilnos sastāvos Krievijas izlase turpināja uzbrukt un tika pie vēl viena vairākuma, taču arī šoreiz mājinieku vārti palika neieņemti - vairākās epizodēs precīzi darbojās Masaļskis. Tomēr arī pēc šī mazākuma izturēšanas komandas vienādos sastāvos nospēlēja vien neilgu brīdi, jo noraidīts drīz vien tika Kulda. Latvijas izlase gan mazākumā turpināja darboties ļoti sekmīgi, un rezultāts atkal palika nemainīgs.

Sešas ar pusi minūtes pirms cīņas beigām viesiem tomēr izdevās vienus vārtus atgūt, kad pēc individuālā reida ripu zem Masaļska kājsargiem izdevās raidīt Pankovam. Turpinājumā ripa ļoti daudz atradās Latvijas izlases aizsardzības zonā, bet Krievijas izlase pie mājinieku vārtiem regulāri radīja ļoti bīstamas situācijas. Latvijas izlase bija spiesta domāt tikai par aizsardzību, nerodot iespējas pretuzbrukumiem. Krievijas hokejisti pie laukuma saimnieku vārtiem radīja lielu spriedzi, tomēr ar pašaizliedzīgu aizsardzību Latvijas vienībai izdevās pārsvaru nosargāt, turklāt pēc Gaļimova nomainīšanas pret sesto laukuma spēlētāju 4:1 ar metienu tukšos vārtos 14 sekundes pirms cīņas beigām panāca Miķelis Rēdlihs.

Ārpus pieteikuma šai spēlei bija atstāti aizsargi Agris Saviels un Jānis Andersons, kā arī uzbrucējs Mārtiņš Cipulis. Savukārt kā rezerves uzbrucējs spēlei bija pieteikts Raimonds Vilkoits.

Sestdien abas komandas spēkosies atkārtoti. Šīs Latvijai ir vienīgās pārbaudes spēles savā laukumā, gatavojoties Sočiem.

Krievijas vienības rindās iekļauti spēlētāji tikai no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubiem. Komandu šajos mačos vada Valērijs Bragins.
Gatavojoties 2014.gada Soču ziemas olimpiskajām spēlēm, 17. un 18.decembrī Latvijas izlase izbraukumā divas reizes spēkiem mērosies ar Vācijas izlasi. Savukārt spēļu priekšvakarā Sočos tiks aizvadītas pārbaudes spēles ar Krieviju un Austriju.

Olimpisko hokeja turnīru Latvijas izlase sāks 12.februārī ar spēli pret pēdējā pasaules čempionāta sudraba medaļas ieguvējiem Šveici. Pēc tam 14.februārī Latvijas pretiniece būs Čehija. Savukārt vēl dienu vēlāk Latvijas izlase sacentīsies ar pasaules čempioniem zviedriem.

18.februārī būs kvalifikācijas spēles ceturtdaļfinālam, kas norisināsies 19.februārī, bet pusfināli tiks aizvadīti 21.februārī.

Starts Soču Olimpiādē Latvijas hokeja izlasei olimpiskajās spēlēs būs ceturtais pēc kārtas.

Latvijas hokeja valstsvienības kandidāti pārbaudes spēlēm ar Krievijas otro izlasi:

vārtsargi - Māris Jučers ("Dinamo Juniors"), Elvis Merzļikins ("Lugano", Šveice), Edgars Masaļskis (bez kluba);

aizsargi - Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks (abi - Rīgas "Dinamo"), Artūrs Kulda (Ufas "Salavat Julajev", KHL), Oskars Bārtulis (Doņeckas "Donbass", KHL), Jānis Andersons (Heilbronnas "Falken", Vācija), Māris Jass (Voroņežas "Buran", VHL), Agris Saviels ("Kurbads"), Jēkabs Rēdlihs, Guntis Galviņš (abi - bez kluba);

uzbrucēji - Mārtiņš Cipulis, Gints Meija, Vitālijs Pavlovs, Miks Indrašis (visi - Rīgas "Dinamo"), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas "Lokomotiv", KHL), Mārtiņš Karsums (Maskavas "Dinamo", KHL), Ronalds Ķēniņš (Cīrihes "ZSC Lions", Šveice), Kaspars Daugaviņš (Ženēvas "Servette", Šveice), Roberts Jekimovs (Tamperes "Ilves", Somija), Koba Jass (Liberecas "Bili Tygri", Čehija), Juris Štāls ("Poprad", Slovākija), Armands Bērziņš (Atirau "Beibaris", Kazahstāna), Kaspars Saulietis (Ņeftekamskas "Toros", VHL), Raimonds Vilkoits (Joensū "Jokipojat", Somija).

Krievijas otrās izlases sastāvs pārbaudes spēlēm ar Latvijas valstsvienību:

vārtsargi - Staņislavs Gaļimovs (Mitišču "Atlant"), Jevgēņijs Ivaņikovs (Vladivostokas "Admiral");

aizsargi - Sergejs Tereščenko, Viktors Antipins (abi - Magņitogorskas "Metallurg"), Maksims Gončarovs (Maskavas CSKA), Romāns Rukavišņikovs ("Atlant"), Ņikita Pivcakins (Omskas "Avangard"), Andrejs Sergejevs (Maskavas "Spartak"), Vasīlijs Tokranovs (Kazaņas "Ak Bars"), Jegors Jakovļevs (Jaroslavļas "Lokomotiv");

uzbrucēji - Daniils Apaļkovs, Emīls Gaļimovs (abi - "Lokomotiv"), Deniss Golubevs, Vladimirs Tkačovs (abi - "Ak Bars"), Aleksandrs Kadejkins ("Atlant"), Maksims Karpovs (Maskavas "Dinamo"), Dmitrijs Kugriševs (Novosibirskas "Sibirj"), Fjodors Malihins (Jekaterinburgas "Avtomobilist"), Aleksandrs Pankovs, Ņikita Filatovs (abi - Ufas "Salavat Julajev"), Jevgēņijs Timkins (Magņitogorskas "Metallurg"), Vjačeslavs Soloduhins (Podoļskas "Vitjaz").