Pirmais pārbaudes turnīrs paredzēts IIHF starptautiskajā logā no 11.- 13. februārim Norvēģijā. "Euro Ice Hockey Challenge" turnīrā Norvēģijā Latvijas izlase aizvadīs savas pirmās pārbaudes spēles, ar mērķi pārbaudīt izlases tuvākās rezerves. Kopā ar Latvijas komandu pārbaudes turnīrā piedalīsies mājinieki Norvēģijas izlase, Itālijas un Ukrainas izlases. Tajā pašā laikā līdzīgi turnīri notiks arī Zviedrijā, Slovākijā, Dānijā un Spānijā.

Pēc Toronto notikušā hokeja samita tika pieņemts lēmums no 30. marta līdz 16. aprīlim aizvadīt Eiropas izlašu TOP 10 pārbaudes spēles. Komandas daudz eksperimentēt šajās spēlēs nevarēs atļauties, jo visi spēles rezultāti tiks ņemti vērā, rēķinot kopējo reitingu. Komandai, kurai būs vismazāk punktu šajos mačos, nākamgad būs liegts piedalīties Eiropas TOP 10 pārbaudes spēlēs. Jau zināms, ka 30. martā un 1. aprīlī Latvijas izlase izbraukumā spēlēs ar Zviedrijas izlasi. 8. un 9. aprīlī, Rīgā spēles ar Somijas komandu. Visbeidzot, 15. un 16. aprīlī izbraukumā aizvadīs divas spēles ar Austrijas izlasi.

Pēdējās pārbaudes spēles pirms gaidāmā pasaules čempionāta tiks aizvadītas Rīgā. 25. un 26. aprīlī Latvijas izlase sacentīsies ar Norvēģijas izlasi. Šīs pēdējās pārbaudes spēles gan nebūs aizvadītas Eiropas TOP 10 spēļu ietvaros, jo sarunātas jau labu laiku iepriekš. Tā būs lieliska iespēja savu skatītāju priekšā aizvadīt labas spēles jau galīgajā sastāvā. Pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība spēlēs D apakšgrupā ar Somijas, Čehijas un Dānijas izlasēm.