Sanhosē "Sharks" komanda sestdien divreiz atspēlēja deficītu un svinēja uzvaru pagarinājumā vēsturē pirmajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālsērijas spēlē savā laukumā.

Fināla trešajā mačā "Sharks" ar rezultātu 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0) pieveica Pitsburgas "Penguins", tomēr sērijā līdz četrām uzvarām joprojām atrodas iedzinējos ar rezultātu 1-2.

Aizvadītajā mačā rezultātu atklāja Bens Lavdžojs, tomēr vēl pirmās trešdaļas vidū "Sharks" hokejists Džastins Brauns panāca izlīdzinājumu. Otrajā trešdaļā "Penguins" vienību vēlreiz vadībā izvirzīja zviedru uzbrucējs Patriks Hornkvists, kurš mainīja Lavdžoja izpildīta metiena virzienu, bet trešās trešdaļas vidū izlīdzinājumu panāca Džoels Vords.

Līdz ar to otrajā mačā pēc kārtas nācās aizvadīt pagarinājumu un šoreiz tas noslēdzās 13.minūtē, kad izcēlās somu uzbrucējs Jonass Donskojs. NHL debitants Donskojs Stenlija kausa izcīņā iemeta jau savus sestos vārtus.

"Sharks" vārtsargs Mārtins Džounss šajā mačā tika galā ar 40 pretinieku raidījumiem, ieskaitot ar pēdējiem 22.

Tāpat "Sharks" komanda izvairījās no kļūšanas par pirmo, kas vienā gadā Stenlija kausa izcīņā zaudējusi piecos pagarinājumos.

Zīmīgi, ka šī ir tikai sestā reize vēsturē, kad Stenlija kausa finālā debitants gūst vārtus pagarinājumā. Tā kā otrajā mačā izcēlās "Penguins" debitants Konors Šīrijs, šī kļuvusi par pirmo reizi, kad vienā Stenlija kausa finālā divi debitanti iemet pagarinājumā.

Tāpat šī ir tikai otrā reize šosezon, kad "Penguins" komanda piedzīvo zaudējumu, atrodoties vadībā pēc divām trešdaļām.

"Penguins" komanda tiecas pēc sava pirmā NHL čempiontitula kopš 2009.gada, bet "Sharks" Stenlija kausa finālu sasniegusi pirmoreiz kluba vēsturē.

Sērijas ceturtā spēle pirmdien atkārtoti risināsies Sanhosē kluba laukumā.

Pērn Stenlija kausa izcīņas finālā Latvijas vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Tampabejas "Lightning" komanda ar 2-4 piekāpās Čikāgas "Blackhawks". Savukārt šogad konferences pusfinālā "Lightning" septiņās spēlēs atzina "Penguins" pārākumu, kamēr "Sharks" Rietumu konferences finālā sešos mačos uzveica Sentluisas "Blues".