Kā pastāstīja Ābols, tad Ankipāns uz čempionātu nebrauks traumas dēļ. Viņam jau Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionāta laikā savainojuma dēļ nācās izlaist vairākas Rīgas "Dinamo" spēles , un pirmajā pārbaudes spēlē ar Franciju, viņš to ir atsvaidzinājis.

Tāpat ar Latvijas izlasi vairs netrenējas cits aizsargs Aleksandrs Jerofejevs, kurš sasirdzis ar angīnu. Vēl aizvadītajā piektdienā no Latvijas izlases tika atskaitīts jaunais uzbrucējs Māris Bičevskis, kurš nespēja atkopties no savainojuma.

Šajā pavasarī Latvijas izlasei traumu dēļ nevar palīdzēt arī Māris Jass, Toms Hartmanis, Mārtiņš Karsums, Lauris Dārziņš un arī Jēkabs Rēdlihs. Tāpat izlasei nepalīdzēs aizsargs Arvīds Reķis, kā arī uzbrucēji Herberts Vasiļjevs un Raitis Ivanāns.

Šogad kandidātu sarakstā nav iekļauts ilggadējais Latvijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs, kurš pēc pagājušā gada pasaules čempionāta no valstsvienības atvadījās.

Šogad pasaules čempionāts no 4. līdz 20.maijam risināsies Zviedrijā un Somijā. Latvijas izlase spēlēs Stokholmas apakšgrupā kopā ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Itāliju.

Sākot ar šo gadu, pasaules čempionāta augstākajā divīzijā visas 16 komandas, ņemot vērā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangu, izkārtotas divās apakšgrupās, pa astoņām vienībām katrā. Tādējādi katrai valstsvienībai būs garantētas vismaz septiņas spēles.