Naturalizētais Baltkrievijas hokeja izlases vārtsargs Kevins Lalands tic, ka tiesnesis pieņēma pareizo lēmumu, neieskaitot Latvijas valstsvienības pēdējā minūtē gūtos vārtus.

Jau vēstīts, ka 36 sekundes pirms pamatlaika beigām Latvijas izlase cīņā pret Baltkrieviju bija iedzinējos ar 1:2, bet tad precīzi meta Kaspars Daugaviņš. Tomēr tiesneši šo vārtu guvumu neieskaitīja, jo uzskatīja, ka Gints Meija atradies vārtsarga laukumā. Pēc tam baltkrievi raidīja ripu tukšos vārtos un izcīnīja uzvaru ar 3:1.

"Es redzēju, ka Kaspars Daugaviņš gatavojas metienam, bet tad mana redzamība tika traucēta. Man nebija iespēja redzēt šo epizodi atkārtojumā, bet es ticu, ka tiesneši pieņēma pareizo lēmumu," Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) mājaslapā internetā citēts Lalands.

Lalands skaidroja, ka emocijas pēc Baltkrievijas iekļūšanas ceturtdaļfinālā ir neaprakstāmas. "Mēs sevi dzinām uz priekšu, taču mēs šo visu nesasniegtu bez mūsu līdzjutējiem. Viņu atbalsts mums daudz nozīmē," sacīja vārtsargs.

Lai Latvija iekļūtu ceturtdaļfinālā, tai apakšgrupu turnīra pēdējā spēlē ir jāuzvar Šveice.