Kanādiešiem izdevās gūt ātrus vārtus, kad spēles trešajā minūtē Antonijs Bovijē pirmais pamanīja, ka Gudļevskis nav piespiedis ripu kājsargos, izķimerēja to un iesita vārtos. Pēc šīs epizodes kanādieši nedaudz nomierinājās, savukārt Latvijas komandas spēle uzlabojās ar katru minūti.

Pēc pirmajām spēles minūtēm, kurās pārliecinoši dominēja Kanāda, pārējā laikā Latvijas izlase demonstrēja pārliecinošu un teicamu spēli kā uzbrukumā, tā aizsardzībā un bija tuvāk uzvarai nekā zvaigžņotā Kanādas komanda.

Īpaši teicamu sniegumu mūsu komanda demonstrēja otrajā periodā, kad pārliecinoši tika apturēti Kanādas izlases uzbrukumi, jo izcili vārtos darbojās Kristers Gudļevskis, bet kanādieši bija spiesti kļūdīties. Diemžēl abus nopelnītos vairākumus Latvijas izlasei realizēt neizdevās. Savukārt neatlaidīgie uzbrukumi atmaksājās trešā perioda otrajā minūtē, kad Kristians Rubīns izlīdzināja rezultātu – 1:1. 20 gadus vecajam aizsargam tie bija pirmie vārti izlasē un čempionātā.

Trešajā trešdaļā Latvijas izlase izturēja arī divus skaitliskos mazākumus, un uz spēles pamatlaika beigām Kanādas izlases uzbrukumi jau kļuva nepārejoši, bet lielisks vārtos turpināja būt Gudļevskis. Sajūtot, ka izdosies Kanādai atņemt vismaz vienu punktu, Latvijas izlase ļoti gudri nospēlēja pēdējās pamatlaika minūtes un nosargāja neizšķirtu.

Pagarinājumā, spēlējot formātā trīs pret trīs, Latvijas komandai neizdevās ilgi pretoties meistarīgajiem kanādiešiem, un komandas kapteinis Konors Makdeivids, kāpēc tiek saukts par lielāko zvaigzni Kanādas izlasē. Viņš uzvaras vārtus guva pagarinājuma 46. sekundē.

Plašāku spēles notikumu aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā.

Pasaules hokeja čempionāts. Latvija - Kanāda
Spēles statistika:Metieni pa vārtiem: 15- 33Uzvarētie iemetini: 25 - 27Soda minūtes: 4 - 4
Labākais Latvijas izlasē šai spēlē (ļoti pelnīti!!!) - Kristers Gudļevskis, Kanādai - pirmo vārtu guvējs Bovijē.
Latvija - Kanāda 1:2. Spēle noslēgusies.
60:46 min. Latvija - Kanāda 1:2Makdeivids vienatnē apslido visus pretiniekus, izdara metienu, Gudļevskis ar kājsargu atsit, bet Makdeivids trāpa pa ripu gaisā un gūst uzvaras vārtus.https://twitter.com/IIHFHockey/status/996129873688064000
Kanādieši uzreiz sāk ar uzbrukumu.
Latvija - Kanāda 1:1. Sācies pagarinājums!
Čehija - Austrija 4:3. Spēle noslēgusies.
Latvija - Kanāda 1:1. Noslēdzies pamatlaiks.Teicami pēdējās divas pamatlaika minūtes aizvadīja Latvijas izlase, kontrolējot ripu kanādiešu aizsardzības zonā, un zīle rokā - 1 punkts Kanādai atņemts.
Latvijas izlase pec ilgāka pārtraukuma tiek līdz Kempera vārtiem, bet vairāk pavelk laiku nekā cenšas izveidot uzbrukumu.
57:18 min. Čehija - Austrija 4:3Mihaels Rafls pats iegāja uzbrukuma zonā, apspēlēja aizsargu un pārspēja Čehijas izlases vārtsargu.
Ārkārtīgi intensīva spēle, tuvojoties pamatlaika beigām. Kanādieši daudz uzbrūk, bet Latvijas izlase neizskatās zaudējusi spēkus, labi aizsargājas.
Nudžents-Hopkinss izdara bīstamu metienu, Makdeivids mēģināja mainīt ripas lidojuma virzienu, bet Gudļevskis ripu tver. Apkārt uzreiz sastājas komandas biedri, jo turpat jau bija Makdeivids.
Arī Gudļevskim ir draugs - vārtu pārliktnis. Kanādas izlase jau met pa mūsu vārtiem pie katras izdevības.
Ātrs Kanādas izlases pretuzbrukums, Sotnieks aptur Pažo, bet Gudļevskis - ripu.
50:53 min. Čehija - Austrija 4:2Mihaels Rafls ātrajā pretuzbrukumā parādīja savu meistarību un pēc māņkustībām iemeta ripu tālajā vārtu stūrī.
Latvijas izlase pilnā sastāvā!
Jaudīgs Kanādas vairākums, metieni ir kā no lielgabala, taču visi no tālas distances, mūsējie neļauj pietuvoties vārtiem.
49:51 min. Čehija - Austrija 4:1. Vairākumā Tomašs Hika saņēma piespēli no aizvārtes iemetiena aplī un ar ātru metienu guva ceturtos komandas vārtus.
Kanāda tomēr paliek ar diviem uzbrucējiem, nelaiž laukumā četrus uzbrucējus un vienu aizsargu.
49:35 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Ralfs Freibergs ar elkoni iebrauc sejā Barzālam un dabū 2 soda minūtes.
Mūsējie prasmīgi novirza spēli uz laukuma stūriem, pie apmalēm. Kanādas spēle ir pajukusi, nesanāk viņiem uzspiest pretiniekam savu ierasto stilu.
Martins Brodērs, Kanādas izlases ģenerālmenedžeris tribīnēs grūti pūš... Domīgs gan Kanādas, gan mūsu rītdienas pretinieku Dānijas treneris.
Ļoti augsts spēles temps, Kanāda daudz uzbrūk, bet spēlē individuāli, uz ko jau pirms spēles norādīja mūsu treneri, un arī Gudļevskis spēlē pārliecinoši.
Latvijas izlase pilnā sastāvā, bet Kanāda turpina uzbrukumu.
Mazākumu Latvijas izlase sāk ar Pavlova pretuzbrukumu! Kanādieši vēlreiz izlaiž ripu no zonas un pirmā minūte tā arī paiet. Spēlētāju maiņa pirms otrās vairākuma minūtes un tad jau kanādieši sāk vairākuma izspēli. Bīstams moments pie Gudļevska vārtiem, atkal izcili nospēlē mūsu vārtsargs.
43:24 min. Noraidījums Latvijas izlasē.Džeriņš pietur Barzālu un saņem 2 soda minūtes par pretinieka turēšanu ar rokām. Strīdīgs noraidījums, jo arī Barzals turēja Andra nūju.
41:50 min. Latvija - Kanāda 1:1Kristians Rubīns ar tālu, spēcīgu plaukstas metienu izlīdzina rezultātu. Kristianam pirmie vārti izlasē un šajā čempionātā.https://twitter.com/IIHFHockey/status/996117503972597760
Čehija - Austrija 3:1. Sācies 3. periods.
Latvija - Kanāda 0:1. Sācies 3. periods.
Miķelis Rēdlihs LTV7: laba spēle, bet jāsamazina [ripas] zaudējumi vidus zonā. Kanādas komanda ir "ņemama", bet pašiem jāspēlē labāk. Visi ticam, ka varam uzvarēt, tikai jāpielabo disciplīna, kad ripa ir pie mums, par daudz to zaudējam. Nedrikst baidīties no viņiem!
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 9 - 12Uzvarētie iemetieni: 6 - 11Soda minūtes: 0 - 4
Čehija - Austrija 3:1. Noslēdzies 2. periods.
Latvija - Kanāda 0:1. Noslēdzies 2. periods.
Pēdējā minūte. Bīstams moments pie mūsu vārtiem, šai cīņā Galviņam pārista lūpa un viņš jau dodas uz ģērbtuvi. Šai epizodē beigās labi nostrādā Cibuļskis, labojot paša pirms tam pieļauto kļūdu.
Balcers iesāk uzbrukumu, Ābola metiens tiek bloķēts, ripa uzlido gaisā un Kempers to palēcienā ķer cimdā.
Izskatās, ka perioda beigās kanādiešiem ir nedaudz vairāk spēka atlicis, taču viņiem pretī ir Gudļevskis. Arī mūsu laukuma spelētājiem izdodas bloķēt metienus.
Gudļevskis atvaira divus metienus pēc kārtas, lielisks šodien vārtos ir Kristers!
Latvijas komanda nostājas vairākuma izspēlei, bet skan tiesneša svilpe - bijusi spēle vārtsarga laukumā. Iemetiens neitrālajā zonā un sākam uzbrukumu no saviem vārtiem. Ripa vēlreiz atstāj kanādiešu aizsardzības zonu.
33:01 min. Noraidījums Kanādas izlasē.Cīņā par ripu ar Rubīnu Džordans Eberle aiz mūsu vārtiem nopelna 2 soda  minūtes par pretinieka turēšanu ar nūju.
Latvijas izlase joprojām ļoti veiksmīgi neitralizē kanādiešu uzbrukumus. Metienu skaits pa vārtiem arī otrajā periodā līdzīgs, 6-6.
Otrais periods pusē un kanādieši joprojām neko nespēj izveidot, kamēr Latvijas komandai viens pretuzbrukums pēc otra. Teicami spēlē arī Kristers Gudļevskis!
25:46 min. Čehija - Austrija 3:1.Dominiks Kubaliks izdarīja metienu no distances un noķēra pretinieku vārtsargu uz pretkustību. https://twitter.com/IIHFHockey/status/996106676787806208
Vēl viens pretuzbrukums, Meija pat apzināt paklūp, lai nebūtu zonas parkāpuma, Cibuļskis met pa vārtiem, Kempers ripu atsit.
Vēl viens uzbrukums musējiem - Miks Indrašis atdod atpakaļ piespēli Miķelim Rēdliham, kurš izdara spēcīgu metieu gaitā, vārtu priekšā cīnījās viens no mūsu spēlētājiem, taču Kempers pamanījās ripu notvert.
Latvijas izlase iespiedusi Kanādu viņu aizsardzības zonā, daudz metienu pa vārtiem. Kanādieši netiek ārā no savas zonas bet kad tiek, uzreiz ir uzbrukums un darbā iesaistās Gudļevskis.
Labs vairākums Latvijas izlases izpildījumā, līdz Cibuļskis pielaiž par tuvu kanādiešu sēlētāju, kurš bloķē viņa metienu. Mūsejie ātri atriežas zonā, ir metiens pa Kempera vārtiem.
Čehija - Austrija 2:1. Sācies 2. periods.
21:03 min. Noraidījums Kanādas izlasē.Teicams izgājiens uz vārtiem Indraša izpildījumā, viņu traucē Koltons Pareiko, bet Miks kritienā vēl pagūst izdrīt metienu. Pareiko 2 soda minūtes par klupināšanu.
Latvija - Kanāda 0:1. Sācies 2. periods.
Kristians Rubīns LTV7: Smagi... Mūs iespieda zonā, tāpēc sanāca garākas maiņas. Zaudējam 0:1, vieni vārti jāiemet, tad jau sametīsim vēl. Jādod iekšā, mums ir iespējas aizķerties šai spēlē.
Čehija - Austrija 2:1. Noslēdzies 1. periods.
Pirmā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 4 - 10Uzvarēti iemetieni: 6 - 7
17:45 min. Čehija - Austrija 2:1Konstantīns Komareks un Fabio Hofers izspēlēja labu uzbrukumu, un pirmais izpildīja precīzu metienu no vārtu priekšas.
Bīstama epizode pie Gudļevska vārtiem, Latvijas izlase labi nospēlē aizsardzībā. Pēdējās sekundēs pirms trešdaļas beigām kanādieši aktīvi raujas uz vārtiem.
Latvija - Kanāda 0:1. Noslēdzies 1. periods.
Perioda beigās Latvijas komanda spēlē jau krietni pārliecinošāk, neizrādot Kanādai nekādu bijāšanu.
Kāda iespēja Ābolam! Rodrigo saņem piespēli no aizvārtes un uzreiz šauj ripu vārtos. Deriks Raiens nobloķēja, un arī metiens nebija tik precīzs, jo ripa lēkāja pa ledu.
Mūsējiem izdodas atņemt ripu neirālajā zonā, metiena pozīcijā nonāk Kristaps Sotnieks un izdara metienu pa vārtiem. Kempers ripu ver korpusā. Laba epizode Latvijas izlasei.
Bļugeram gandrīz izdevās pārtvert ripu kanādiešu vārtu priekšā, kad tika atdota piespēle uz otru laukuma pusi. Latvijas izlase kopumā izskatās ļoti pieklājīgi, labi spēlē aizsardzībā un jau drošāk veido uzbrukumus.
Ilgāks Latvijas izlases uzbrukums, izdodas kontrolēt ripu, taču kanādieši spēli novirza uz apmalēm, neļaujot tikt līdz metiena pa vārtiem.
Kanādas izlase dominē uzbrukumā, lai gan viņu spēle pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem ir nedaudz nomierinājusies.
Skaista Ābola piespēle Ķēniņam un bīstams Latvijas izlases uzbrukums, Dārsijs Kempers ripu tver.
2:27 min. Čehija - Austrija 2:0 Filips Hitils no tālas distances trāpīja vārtu augšējā stūrī un dubultoja savas komandas pārsvaru.
02:51 min. Latvija - Kanāda 0:1 Ilgi neviens nemanīja, kur ir ripa pēc Pareiko metiena, tā bija aiz Gudļevska kājsargiem. Pirmais ripu pamana Bovijē  un izķeksē no Kristera aizmugures, iesitot vārtos. https://twitter.com/IIHFHockey/status/996103304445751297
O'Reilija metiens no distances, Gudļevskis ripu atsit ar cimdu. Kanādieši aktīvi spēlē uzbrukumā, mūsējie aizsargājas, mēģinot izvest spēli ārā no savas zonas, ar uzbrukumiem neizceļas.
00:31 min. Čehija - Austrija 1:0Jau pirmajā minūtē Čehijas izlase gūst vārtus mačā pret Austriju, ātru uzbrukumu ar precīzu metienu noslēdzot Tomašam Hinkam.
Tikko spēle sākusies un jau pirmais metiens pa Gudļevska vārtiem. Latvija atbild ar Džeriņa metienu, bet ripa lido garām vārtiem.
Latvija - Kanāda. Spēle sākusies!
Latvijas hokeja izlases kapteinis Roberts Bukarts LTV7: Jāliek viņiem saprast, ka nebūs nekāda vieglā pastaiga. Esam progresējuši, tā komanda, kas bija pārbaudes spēlē Rīgā un kāda ir tagad – tās ir divas dažādas komandas. Mums jāspēlē kā komandai, kā ģimenei, jo kanādieši negrib spēlēt kā komanda, vairāk kā atsevišķas zvaigznes. Jācer, ka Kristers [Gudļevskis] nospēlēs kā Sočos.http://www.delfi.lv/sports/news/ziemas-olimpiskas-speles/hokejs/latvijas-hokejisti-ar-augstu-paceltam-galvam-izstajas-no-olimpiades.d?id=44232373
Kristaps Zīle par spēli pret Kanādu sarunā ar LTV7: Ļoti tehniski spēlētāji, var izveidot neticamas lietas. Mums jāspēlē pacietīgi, nedrīkst mētāties pa zonu, jābūt arī agresīviem.Savukārt Latvijas izlases vārtsargu treneris Edgars Masaļskis uzsver: "Nekā pārdabiska, nu nav viņiem vārtos Brodēra. Mēs varam iemest viņiem vārtus. Nedaudz esmu uztraucies par Kristeru [Gudļevski], bet viņš var uztaisīt "comeback". Viņš ir ļoti strādīgs, ļoti cenšas treniņos, reizēm pārcenšas, pārdzīvo par katru ripu, ko ielaiž, cilvēks ar raksuru. Nekādas runas par laika dalīšanu nav, bet Kivleniekam jabūt gatavam. Ja godīgi, kanādiešiem sniegums nav pārāk pārliecinošs, jācer, ka ir kaut kāds disbalanss un viņi nejūas pārāk labi, un tā būs arī šodien. Viņiem nav viegli, jo jāspēlē uz lielā laukuma."
Kanādas izlases sastāvs spēlei:Vārtos - Dārsijs Kempers, rezervē – Kērtiss Makelinijs.1.maiņa: Džošua Beilijs – Raiens O’Reilijs – Džeidens Švarcs, Koltons Pareiko – Marks Eduārs Vlasičs;2. maiņa: Breidens Šens – Konors Makdeivids – Raiens Nūdžents-Hopkins, Ārons Ekblads – Džoels Edmundsons;3. maiņa: Džordans Eberle – Bo Horvats – Taisons Džosts, Darners Nērss – Raiens Marejs; 4. maiņa: Žans-Gabriels Pežo – Mets Barzals – Antonī Boviljē, Tomā Šabo.
Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargās Kristers Gudļevskis, bet kā otrais vārtsargs pieteikts Matīss Kivlenieks. Pirms divām stundām čempionātam pieteiktais Edgars Siksna spēlēs otrajā maiņā ar Kristapu Sotnieku.Vārtos: Kristers Gudļevskis, rezervē: Matīss Kivlenieks.1. maiņa: Miks Indrašis – Andris Džeriņš – Miķelis Rēdlihs; Oskars Cibuļskis – Guntis Galviņš;2. maiņa: Ronalds Ķēniņš– Rodrigo Ābols – Rūdolfs Balcers; Kristaps Sotnieks – Edgars Siksna; 3. maiņa: Roberts Bukarts - Teodors Bļugers- Rihards Bukarts; Ralfs Freibergs – Kristians Rubīns; 4. maiņa: Frenks Razgals – Ņikita Jevpalovs – Vitālijs Pavlovs; Gints Meija, Kristaps Zīle.
Kanādas hokeja izlasei pret Latviju nevarēs palīdzēt uzbrucējs Pjērs Luks Dubuā, kurš guvis ķermeņa lejasdaļas savainojumu.
Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātos ar Kanādu līdz šim spēkojusies 11 reizes un cietusi desmit zaudējumus, bet viena cīņa noslēgusies neizšķirti - tas notika 1997.gadā, kad valstsvienība debitēja pasaules čempionāta elitē.Latvijas spēles pret Kanādu:1935. gada 20. janvāris, Davosa 0:14 (0:3, 0:7, 0:4)1997. gada 30. aprīlis, Turku 3:3 (1:0, 2:1, 0:2)2002. gada 27. aprīlis, Kārlstāde 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)2003. gada 27. aprīlis, Turku 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)2004. gada 30. aprīlis, Prāga 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)2005. gada 30. aprīlis, Insbruka 4:6 (1:1, 1:4, 2:1)2006. gada, 11. maijs, Rīga 0:11 (0:4, 0:1, 0:6)2008. gada 4. maijs, Halifaksa 0:7 (0:3, 0:4, 0:0)2009. gada 7. maijs, Berne 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)2010.gada 10. maijs, Manheima, 1:6 (0:2, 0:4, 1:1)2015. gada 1. maijs, Prāga, 1:6 (0:3;0:2;1:1)
Latvijas hokeja izlasei šodien ir spēle pret Kanādas valstsvienību, kuras sastāvā ir daudzas NHL zvaigznes ar Konoru Makdeividu priekšgalā. http://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejisti-centisies-sarugtinat-zvaigznoto-kanadas-izlasi.d?id=50024103