Latvijas izlases treneri, apzinoties, ka izšķirošā spēle būs otrdien pret Vācijas valstsvienību, duelī pret Krieviju pietaupīja komandas līderus. Spēlē nepiedalījās pamatvārtsargs Elvis Merzļikins, bet viņa vietā maču sāka Ivars Punnenovs. Neilgi pirms Latvijas piektajiem zaudētajiem vārtiem Punnenova vietā stājās Jānis Kalniņš.

Rādīt visus spēlētājus

Tāpat spēlē nepiedalījās veterāns Jānis Sprukts un Andris Džeriņš, bet vairāki vadošie hokejisti mazāk spēlēja pēdējā periodā, kad liktenis bija jau izšķirts. Visā spēles laikā nevienam no laukuma spēlētājiem Latvijas valstsvienībā nebija lielāks spēles laiks par 20 minūtēm.

Latvijas hokejisti mačā izdarīja 24 metienus pa vārtiem, taču pretinieku vārtsargu Iļju Sorokinu pārspēt neizdevās. Krievijas izlase jau trešo spēli pēc kārtas savus vārtus nosargāja "sausā", kopā vārtus nezaudējot jau 180 minūtes un 50 sekundes.

Krievijas izlases pārsvars mača gaitā neradīja šaubas, Latvija tā arī neatrada "zāles" pret Krievijas ātro, kombinācijām bagāto spēles stilu un otro reizi pēdējās trijās spēlēs "neatslēdza vārtus".

Krievijas izlases rindās vārtus guva Bogdans Kiseļevičs, Ivans Telegins, Vladislavs Namestņikovs, Ņikita Kučerovs un Antons Belovs, divus no pieciem "goliem" gūstot vairākumā. Asākas diskusijas izvērtās par Krievijas otro vārtu guvuma, pēc kura Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā komanda varēja justies drošāk. Spēlējot vairākumā, Latvijas tiešā vārtu tuvumā ripu pamanīja Telegins, iebakstot to vārtos. Lai gan tajā brīdī viens Krievijas hokejists atradās vārtsarga laukumā, vārti bija izgrūsti no vietas, mača video tiesnesis vārtu guvumu atzina par atbilstošu noteikumiem.

Jau ziņots, ka turnīra sākumā Latvijas izlase izcīnīja trīs uzvaras pirmajās trijās spēlēs – vispirms ar 3:0 pārspēta Dānija, pēcāk ar 3:1 pieveikta arī Slovākija, bet turpinājumā grūtā cīņā ar 2:1 uzvarēta arī A apakšgrupas vājākā komanda Itālija. Tomēr ar ceturto kārtu Latvijai pretī nāk spēcīgāki pretinieki, un pirmajā šādā mačā ceturtdien ar 0:2 cienīgā cīņā nācās piekāpties Zviedrijai, bet tad latvieši piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ASV.

Pasaules čempionāts hokejā: Latvija - Krievija
Latvija - Krievija 0:5 (0:2, 0:2, 0:1). Spēles statistikaMetieni pa vārtiem: 24 (5+12+7) - 36 (15+13+8)Soda minūtes: 8 (6+0+2) - 8 (4+2+2)Uzvarēti iemetieni: 28 (8+9+11) -16 (5+6+5)
Latvijas izlasei tagad ir mazāk nekā 24 stundas, lai atgūtu spēkus un dotos izšķirošajā kaujā par 1/4 finālu - rītvakar pulksten 21:15 pret mājinieci Vāciju. Tikai spēles uzvarētājs - pamatlaikā vai pagarinājumā/pēcspēles metienos - iekļūs 1/4 finālā. Līdzjutēji rītdienas maču jau nodēvējuši par pasaules čempionāta 1/8 finālu.
Latvijas izlases rindās par labāko atzīts Artūrs Kulda. Krievijas sastāvā - komandas kapteinis Antons Belovs
Latvija - Krievija 0:5. Spēle noslēgusies
Pamatlaika pēdējās 2 minūtes
Rihards Bukarts apturēja ripu un tad izdarīja plaukstas metienu. Pāri vārtiem.
54:38 min. Latvijai vairākumsZubs trāpa pa seju Robertam Bukartam.
Latvijas izlasei pēc piektā vārtu zaudējuma vārtsargu maiņa - Punnenova vietā stājies Kalniņš.
44:25 min. Francija – Slovēnija 3:1. 24 sekunžu laikā abas komandas apmainās ar vārtu guvumiem. Divu vīru vairākumu realizēja Antuāns Rusēls, bet tad mazākumā Jans Muršāks guva pirmos vārtus slovēņiem.
53:17 min. Latvija - Krievija 0:5Krievija skaisti saspēlējās un Belovs precīzi trāpa devītniekā
52:57 min. Latvijai mazākumsBalinskim neizturēja nervi. Viņu bakstīja pretinieks, viņš atbildēja. Tiesnesis šo epizodi redzēja.
Krievijas izlase mazinājusi apgriezienus, Latvijai rodas dažas iespējas. Pēc Bļugera uzmetiena vārtu virzienā Roberts Bukarts centās pielabot rpas lidojumu.
Krievija turpina ļoti mierīgi spēlēt, neatdodot iniciatīvu un paši arī īpaši neiespringstot uzbrukumā. Punnenovam tāpat daudz darba, jo šovakar Latvijas aizsardzība ir bālāka, nekā līdzšinējos mačos.
Razgals labi iegāja zonā, atdeva piespēli Bļugeram, kura metiens lido nedaudz garām vārtiem.
Un jau pirmajā uzbrukumā latvija apdraud Sorokina vārtus. Krievu vārstargam beidzot darbiņš.
Latvija - Krievija 0:4. Sācies 3. periods
Latvija - Krievija 0:4 (0:2, 0:2). Statistika pēc 2. periodaMetieni pa vārtiem: 17(5+12) - 28 (15+13)Soda minūtes: 6 (6+0) - 6 (4+2)Metieni pa vārtiem: 17 (8+9) - 11 (5+6)
Francijas – Slovēnija 2:0. Noslēdzies 2. periods.Francijas hokejisti pēc diviem gūtajiem vārtiem darbojās droši. Slovēnijas izlasei ar momentu realizāciju neveicas.
Latvija - Krievija 0:4. Noslēdzies 2. periods
39:00 min. Latvija - Krievija 0:4Krievija lieliski saspēlējas un Kučerovs triec ripu vārtos! Punnenovs pat nepaspēja pārvietoties vārtos.
Krievijas pretuzbrukums lielā tempā. Namestņikovs aizmet garām Punnenovam un vārtiem.
Indrašis aktīvs vairākumā un labi met vairākas reizes.
Latvijai vairākumsCibuļskis labi pieslēdzās uzbrukumam un izpelna Latvijai vairākumu
31:08 min. Francija - Slovēnija 2:0. Trīs minūšu laikā Francijas izlase gūst divus vārtus. Vispirms 29. minūtē vairākumu realizēja Antuāns Rusēls, bet tad 32. minūtē Johans Ovitū izdarīja precīzu metienu un dubultoja savas komandas pārsvaru.
Daugaviņš skaisti apspēlēja pretinieku, bet uzbrukuma zonā "uzdāvināja" ripu pretiniekam. Sekoja ļoti bīstams uzbrukums, Krievijas hokejisti gribēja izspēlēt līdz tukšiem vārtiem, bet pārkombinējās.
Krievijas hokejisti bieži piespēlē no aizvārtes uz vārtu priekšu, saasinot situāciju. Pagaidām pret šo taktiku Latvijai nav pretargumenta.
Latvijai divas labas iespējas. Indrašim neizdodas vārtu priekšā tikt pie metiena, tad vēl vienā epizodē krievus glābj Sorokins.
Krievija turpina bīstami uzbrukt. Nesanāk piespēles, kļūdas, izmetot ripu no zonas. Netipiski līdzšinējai Latvijas spēlei iepriekšējos mačos.
Indrašis ar Rihardu Bukartu aizskrēja pretuzbrukumā. Miks atdeva piespēli Bukartam, bet Šipačovs paspēja pieskarties nedaudz ripai un Bukarts līdz ar to netrāpīja pa ripu.
Punnenovs savā debijā pasaules čempionātos smagi strādā. Šodien klibo Latvijas aizsardzība un Punnenovs spiests rauties vaigu sviedros.
Bijušais Latvijas izlases kapteinis Herberts Vasiļjevs TV3 tiešraidē, komentējot strīdīgo epizodi: Jāuzzina tiesneša vārds un jāuzšauj pa muti! Protests pēc spēles? Ko tas dos, tur [IIHF] visi krievi sēž.
20:57 min. Latvija - Krievija 0:3Latvija ielaiž vārtus, spēlējot trijatā pret četriem. Latvija izmeta ripu no zonas, hokejisti devās mainīties (šajā periodā ir tālie soliņi), un Krievija ātri uzsāka uzbrukumu - pēc saspēles Namestņikovs netraucēti iemet vārtos virs Punnenova pleca.
Latvija - Krievija 0:2. Sācies 2. periods
Atgādinām, pēc kuras spēles Latvijā "populārs" kļuva viens no šī mača galvenajiem tiesnešiem Jeržābekshttp://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/rupja-tiesnesu-kluda-iegaz-latviju-spele-pret-baltkrieviju.d?id=44511638
Latvija - Krievija 0:2. Pirmā perioda statistikaMetieni pa vārtiem: 5 - 15Soda minūtes: 6 -4 Uzvarēti iemetieni: 8 -5
Francija – Slovēnija 0:0. Noslēdzies 1. periods. Slovēnijas hokejisti apņēmīgi no elites divīzijas atvadīties ar vienu uzvaru. Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet slovēņi biežāk meta pa vārtiem – 8:5.
Latvija - Krievija 0:2. Noslēdzies 1. periods
19:56 min. Latvijai mazākumsPēc vārtu zaudējuma bija abpusējais noraidījums, bet tagad Cibuļskis mazākumā atstāj Latviju
Tiesneši skaita golu, lai gan vārtu laukumā bija Krievijas hokejists un ripa līniju šķērsoja tad, kad vārti bija izgrūsti. Un vārtu guvumu paziņoja Latvijā bēdīgi slvenais Jeržābeks.
Vārtu guvumu nevajag skaitīt, jo video atkārtojumā redzams, ka ripa līniju šķērso pēc tam, kad vārti izgrūsti.
Latvija - Krievija 0:2Krievija iebaksta ripu vārtos. Bet Latvijas hokejisti dodas aizstāvēt Punnenovu un sākas kautiņš.
Burzmā pie Latvijas vārtiem Punnenovs paspēj ripu piespiest, bet starp spēlētājiem pirmie asumi mačā. Tiesneši hokejistus nesoda.
Punnenovs glābj pēc Belova metiena, tad aizsargi neļauj vārtu priekšā pretiniekiem tikt pie ripas. Liels Krievijas pārsvars, ļoti ātri spēlē Znaroka hokejisti, labi saspēlējas. Lielas galvas sāpēc pagaidām Latvijas aizsargiem un Punnenovam.
13:54 min. Abpusējais noraidījumsLaukuma vidus daļā kaut ko nesadalīja Bļugers un Namestņikovs. Tiesneši abus atdzesē ar 2 soda minūtēm.
12:10 min. Latvija - Krievija 0:1 Pēc iemetiena seko metiens no zilās līnijas. Punnenovs nedroši nospēlē un ripa, atsitoties pret stabiņu, ielido vārtos
Uz brīdi izdevies apturēt Krievijas ātrumus un izlīdzināt spēli. Latvijas hokejisti labi presingo pretinieku zonā, neļauj Krievijas hokejistiem uzņemt "apgriezienus". Pirmās 11 minūtes aizritējušas lielā tempā, ar Krievijas pārsvaru, bet Latvijas hokejisti ar pašaizliedzīgu un disciplinētu spēli spēj turēt šo pretinieku spiedienu.
Ķēniņš saņēma piespēli no Kuldas un spēcīgi šķēla no zilās līnijas. Krievu vārtsargs Sorokins droši spēlē.
Latvijas izlasei pagaidām smagākais sākums no visām spēlēm. Ja pret amerikāņiem izdevās cīņa pie apmales, pret zviedriem izdevās apturēt pretinieku ātro spēli, tad šobrīd īsti "zāles" pret Krieviju vēl nav. Latvija cer uz pretuzbrukumiem un pāris iespējas jau bijušas.
Milzīga krievu ofensīva, bet Krievijas hokejisti kļūdās piespēlē, kas atvieglo dzīvi uz mirkli.
Gusevs izgājienā pret Punnenovu aizmet garām vārtiem no neērtās puses.
Plotņikovs apslidoja vārtus un bīstami meta tuvējā stūrī. Punnenovs atsit, bet pie tālākā staba aizsargi pacēla nūju citam Krievijas hokejistam. Pēc tam Punnnenovs tver ripu pēc Telegina metiena.
Bukarts vārtu priekšā bija ripas tuvumā, bet viņam pacēla nūju. Labs moments jau pirmajā minūtē.
Latvija - Krievija. Spēle sākusies
Jau pēc dažām minūtēm Ķelnes arēnā sāksies principiālais duelis starp Latviju un Krieviju.
Latvijas un Krievijas izlašu pieteikums spēlei:
Ivars Punnenovs pirms debijas spēles pasaules čempionātā: "Grūti spriest, kā man ies – varbūt spēle aizies, varbūt arī nē, bet es zinu, ka puiši centīsies un palīdzēs. Izlasē viss ir pozitīvi, cīnāmies katrā spēlē un mēģinām uzvarēt. Tas, kā komanda cīnās šeit, Ķelnē, vēl nekad nav redzēts. Krievija ir viena no labākajām izlasēm čempionātā, daudz ripas met iekšā no vārtu priekšas."
Interesants fakts, ka Latvijas izlasē pēc valsts neatkarības atjaunošanas pirmo reizi pasaules čempionātā debitēs hokejists ar vārdu "Ivars". Šis pats vārtsargs Punnenovs.https://twitter.com/oscarscards/status/864176703446425603
Pirms šodienas bija zināms, ka vārtu drošība tiks uzticēta Punnenovam. Viņam tā būs debija Latvijas izlases rindās pasaules čempionātos!http://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-izlase-pret-krieviju-bez-lideriem-un-ar-punnenovu-vartos.d?id=48836403
Latvijas hokeja izlasi pirmdienas vakarā gaida principipāls duelis - pret Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Krievijas valstsvienību. Sākam pulksten 21:15.http://www.delfi.lv/sports/news/hokeja-chempionats/zinas/latvijas-hokejisti-sestaja-pc-spele-pietaupa-liderus-un-spekojas-ar-krieviju.d?id=48837501