Šajā sezonā izlases izslēgšanas turnīra mačos, izņemot finālu, spēlē formātā "četri pret četri". Savukārt finālā izlases spēlē ar pieciem laukuma spēlētājiem.

Ar nākamo sezonu fināla pagarinājumā komandas spēlēs ar četriem laukuma spēlētājiem. Izslēgšanas turnīra mačos maksimālais pagarinājuma ilgums būs desmit minūtes, bet finālā - 20 minūtes.

Tāpat mainīts formāts arī pēcspēles metienu sērijā, kur katrai izlasei arī priekšsacīkšu spēlēs pienāksies vismaz pieci metieni. Šobrīd pa pieciem metieniem var izpildīt izslēgšanas turnīra un fināla mačos, bet priekšsacīkstēs katrai komandai ir vismaz trīs metieni.

Tāpat komandas pirms pagarinājuma nemainīs laukuma puses, lai papildlaikā nebūtu jādodas mainīties uz tālo soliņu.

Šobrīd pasaules čempionāta apakšgrupu turnīrā pagarinājums tiek izspēlēts formātā "trīs pret trīs", kas vispirms tika ieviests Ziemeļamerikā, bet šosezon to pārņēma Kontinentālā hokeja līga (KHL). Pagarinājuma maksimālais ilgums ir piecas minūtes, bet pēcspēles metienos katrai izlasei pienākas vismaz trīs "bullīši".

Kā zināms, formāts "trīs pret trīs" pagarinājumos no iepriekšējās sezonas tika iespēlēts Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kas spēli padarīja ļoti ātru, tomēr arī haotisku.

Kā vēstīts, Ķelnē notiekošajā kongresā piektdien Rīga un Minska ieguva tiesības rīkot 2021.gada pasaules čempionātu hokejā.