Pasaules hokeja čempionāta B apakšgrupas spēlē pirmdien Somijas izlase ar rezultātu 3:2 (0:0, 0:0, 2:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Baltkrievijas izlasi, neļaujot viņiem vēl kvalificēties ceturtdaļfinālam.

Tikmēr Somijas vārtsargs Peka Rinne laboja jauno laiku pasaules čempionātu "sauso" minūšu rekordu. Rinnes jaunais rekords ir 237:05 minūtes bez ielaistiem vārtiem. Līdz šim rekords piederēja slovākam Janam Lašākam, kurš 2004.gadā vārtus neielaida 206:26 minūtes.

Spēles pirmajos divos periodos komandas spēkojās līdzīgi un vārtus neguva, bet trešajā periodā sākās "golu" birums. Vispirms 46.minūtē Jevgeņijs Koviršins ar ļoti precīzu metienu vadībā izvirzīja Baltkrieviju, bet vēlāk minūtes laikā somi pārņēma vadību.

52.minūtē Jonass Donskojs vairākumā izlīdzināja rezultātu, bet minūti pēc tam Tēmu Hartikainens savu komandu izvirzīja vadībā. Tomēr pamatlaika pēdējā minūtē Aleksejs Kaļužnijs izlīdzināja rezultātu, ievedot spēli pagarinājumā.

Pagarinājumā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienos Somija realizēja visus trīs izgājienus, uzvaras "bullīti" izpildot Donskojam.

$d_id=93; include '/www/htdocs/sport/includes/projects/hockey2014/hockey2015star.inc' ?>