HOKEJA ČEMPIONĀTS
2018
Sadarbībā ar

Zviedrija pēc divu gadu pārtraukuma iekļūst PČ pusfinālā

2017. gada pasaules hokeja čempionāta pusfinālu pēc divu gadu pārtraukuma ceturtdien sasniedza Zviedrijas izlase, kas ceturtdaļfinālā ar rezultātu 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) pārspēja Šveices valstsvienību.

Spēles piektajā minūtē Zviedrijas izlases uzbrukuma līderis Viljams Nīlanders iegāja uzbrukuma zonā un tālāk ripu atdeva Oskaram Lindbergam, kura metiens trāpīja pa šveiciešu aizsarga slidu. Ripa tālāk nonāca pie Niklasa Bekstrēma, un viņš meta tukšajā stūrī. Septiņas minūtes pēc tam Šveices izlases uzbrucējs Getans Hāss guva ļoti veiksmīgu "golu", kad viņa piespēlētā ripa gar vārtiem trāpīja pa Olivera Ekmana-Larsona nūja un ieslīdēja vārtos.

Šveices izlase nākamās minūtes aizvadīja ļoti aktīvi, tomēr aktivitāte vārtu guvumā nepārvērtās. Tad otrā perioda vidū Olivers Ekmans-Larsons izdarīja lielisku piespēli Viljamam Nīlanderam, kurš izgāja pret vārtsargu Leonardo Dženoni. Šveiciešu aizsargs viņu kavēja, bet Nīlanders kritienā izslidināja ripu starp kājsargiem.

44. minūtē Joels Lundkvists izdarīja tālu uzmetienu pa vārtiem, ripa no vārtsarga Dženoni atlēca tieši Aleksandram Edleram uz nūjas, un viņš izmantoja lielisko iespēju palielināt savas komandas pārsvaru. Šveicei neizdevās paveikt atspēlēšanos, un turnīrs viņiem noslēdzās.

Zviedrijas izlases pretinieki pusfinālā būs Somijas hokejisti, kas ceturtdaļfinālā ar 2:0 pārspēja ASV.

Zviedrijas izlase pasaules čempionāta pusfinālā pēdējo reizi spēlēja 2014. gadā, kad izcīnīja bronzas medaļas, bet nākamos divos čempionātos viņi izstājās ceturtdaļfinālā.