Latvijas izlases un "Rietumu – Delfin" komandas šosejas riteņbraucējs Krists Neilands svētdienas pievakarē Polijā izcīnīja otro vietu UCI kategorijas daudzdienu velobrauciena "Podlasie Tour" otrajā posmā, kā arī kļuva par sacensību kopvērtējuma labāko jauno braucēju.

Jau kārtējās Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) kategorijas šosejas riteņbraukšanas sacensības aizvadītās nedēļas nogalē rīkoja Polija. Otrās kategorijas divu dienu garajā velobraucienā startēja Eiropas kontinentālās, amatieru un valstu izlašu komandas.

Dalībnieku vidū bija arī no "Rietumu – Delfin" un "Alpha Baltic/ Maratoni.lv" komandu sportistiem veidotā Latvijas izlases vienība. Tās sastāvā startēja – Krists Neilands, Andris Smirnovs, Andris Vosekalns, Deins Kaņepējs, Emīls Liepiņš un Viesturs Lukševics.

Trīs dienu laikā sportisti veica prologu un divus etapus. Prologā, kur 3 kilometru distancē uzvaras laurus plūca mājinieks Adrians Kureks, no latviešiem visaugstāk ierindojās Krists Neilands, kuram 12. rezultāts. Kuldīdznieks uzvarētājam zaudēja 6 sekundes. Pārējie mūsu valsts sportisti ieņēma sekojošas pozīcijas: 23. Deins Kaņepējs (+00:00:09), 42. Andris Vosekalns (+00:00:13), 45. Viesturs Lukševics (+00:00:15), 58. Emīls Liepiņš (+00:00:17), 71. Andris Smirnovs (+00:00:23).

Sestdien norisinājās 188 kilometru garais grupas brauciens. Neilgi pirms finiša vadībā atradās divas līderu grupiņas, kur katrā bija pa trijiem braucējiem. No peletona īsi pirms beigām atrāvies bija arī Viesturs Lukševics. Mūsu sportists finišēja otrajā grupiņā, izcīnot piekto vietu. Par uzvarētāju kļuva "Domin Sport" komandas braucējs Kamils Zeiļinskis. 27 gadus vecais polis, kurš karjeras laikā pārstāvējis arī labāko savas valsts komandu "CCC – Polkowice", distancē pavadīja 4 stundas 21 minūti un 14 sekundes. Tāds pats laiks arī otrās un trešās vietas ieguvējiem – ukrainim Andrijam Vasiļukam ("Kolss BDC Team") un kazaham Matvejam Ņikitinam ("Seven Rivers Cycling team"). Lukševics līderim zaudēja 19 sekundes. Tikmēr pārējie latvieši finišēja lielajā grupā, kas uzvarētājam zaudēja 35 sekundes. 22. bija Emīls Liepiņš, 35. Andris Smirnovs, 36. Andris Vosekalns, 41. Krists Neilands, 46. Deins Kaņepējs.

Izšķirošais otrais posms, kurā jāpieveic bija 148 kilometru gara distance, aizritēja visai nervozā gaisotnē, jo notika sīva cīņa gan par uzvaru kopvērtējumā, gan arī sprintera kreklu. Latvijas sportisti cīņai par labākā sprintera kreklu virzīja Emīlu Liepiņu, tomēr dobelniekam nedaudz pietrūka, lai nopelnītu nepieciešamos starpfiniša punktus. Viss izšķīrās jau Zambrovas pilsētā, kur dalībniekiem bija jāveic trīs tik pat kilometru gari aplīši.

Tajos no visiem aizbēga Krists Neilands un nīderlandietis Stefans Poutsma. Abi tā arī palika nenoķerti līdz pat finišam. Cīņā par uzvaru nedaudz pārāks bija Poutsma, kamēr Neilandam augstā otrā pozīcija. Pirmās un otrās vietas ieguvēji trasē pavadīja 3 stundas 34 minūtes 27 sekundes. Sekotāju grupā, kas uzvarētājam zaudēja tikai trīs sekundes, bija trīs mūsu valsts sportisti. Astotais finišēja Andris Smirnovs, 21. Viesturs Lukševics, 22. Deins Kaņepējs, 36. Andris Vosekalns. Emīlam Liepiņam tikmēr 43. pozīcija (+00:00:43).

Kopvērtējumā par uzvarētāju kļuva "Kolss BDC" komandas ukraiņu velobraucējs Andrijs Vasiļuks. 27 gadus vecais sportists par deviņām sekundēm apsteidza savu vienaudzi Kamilu Zeiļinski. Tikmēr trešais palika Matvejs Ņikitins (+00:00:11). Labāko sešiniekā ierindojās uzreiz divi latvieši. Piekto pozīciju izcīnīja Krists Neilands, bet sestais palika vēl viens kuldīdznieks Viesturs Lukševics. Abi kopvērtējuma uzvarētājam zaudēja 37 sekundes. 22. vietā sacensības noslēdza Deins Kaņepējs (+00:00:49), 29. Andris Vosekalns (+00:00:53), 35. Andris Smirnovs (+00:01:03), 41. Emīls Liepiņš (+00:01:42). Labākā jaunā braucēja vērtējumā uzvarēja Neilands, kamēr Kaņepējs bija astotais. Kalnu karaļa vērtējumā piektajā vietā ierindojās Viesturs Lukševics. Tikmēr komandu vērtējumā Latvijai trešā vieta.